marcator craiova arges

SUPERLIGA etapa 29: Lupta ramane stransa dupa o etapa plina de surprize!

SUPERLIGA etapa 29: Surprize

‘U’ Cluj – Farul Constanta (2-0): Farul face pasi gresiti in lupta la titlu. Clujenii arata ca sunt intr-o crestere evidenta de forma, in minutul 25 putea descjide scorul insa golgheterul lor Thiam rata lovitura de pedeapsa. U avea sa intre pana la urma in avantaj la pauza, in minutul 40 Bic marcand. A doua repriza aduce victoria gazdelor dupa golul marcat de catre Remacle in minutul 58.

UTA Arad – FCSB (3-1): FCSB nu profita de pasul gresit facut de liderul Farul. In minutul 14 UTA descide scorul dupa lui Tamm, doar 4 minute a durat avataju gazdelor, in minutul 18 Coman reusind sa restabileasca egalitatea. Repriza secunda tine punctele la Arad, in minutul 64 Postolachi marca pentru 2-0, urmand ca in minutul 77 Ubbink sa o rapuna definitiv pe FCSB.

Rapid – FC Hermanstadt (0-1): Rapid pierde un nou duel pe teren propriu in acest sezon. Hermanstadt avea sa deschida scorul in minutul 32 prin Balaure. Meciul avea a se indrepta spre o victorie la limita a oaspetilor insa nu a fost una fara emotii, Rapid beneficiind de o lovitura de pedeapsa ratata insa de Dugandzic in minutul 90+7.

SUPERLIGA etapa 29: Meciuri spectaculoase

Sepsi Sf. Gheorhghe – CFR Cluj (2-2): Gazdele aveau sa deschida scorul foarte repede, in minutul 10 maghiarul Tamas ducand scorul la 1-0. Pana la finalul primei reprie, CFR avea sa intoarca scorul, in minutul 32 Yuri Matias ducea scorul la 1-1, iar in minutul 36 Janga o aducea pe CFR in avantaj. A doua repriza aduce si egalarea pentru gazde, in minutul 74 Safranko stabileste scorul final 2-2.

SUPERLIGA etapa 29: Alte rezultate

U Craiova 1948 – FC Botosani (1-0): ’45 Ganea

Petrolul – Univ. Craiova (0-1): ’45+3 Ivan

Voluntari – FC Arges (0-0)

CS Mioveni – Chindia Targoviste (2-0): ’34 Rusu, ’90+1 Lixandru

Clasament dupa etapa 29: Primel sase