Biletul zilei - 20.12.2022

SUPERLIGA etapa 22: CFR Cluj devinde liderul in etapa meciurilor tari.

Farul, Sepsi si  Universtatea Craiova vor sa uite cand mai repede aceasta etapa. Farul si Sepsi pierd la scor de neprezentare contra celor de la CFR respectiv Rapid, in timp ce Univ. Craiova pierde la limita cu Botosani>

SUPERLIGA etapa 22: Surprize

Mioveni – Petrolul (1-0):

Nicolae Dica odata cu revenirea e banca, readuce gustul victoriei la Mioveni. Bogdan Rusu dupa aventura nereusita de la FCSB reuseste sa marcheze dupa numai 10 minute de la inceputul meciului si aduce cele 3 puncte.

SUPERLIGA etapa 22: Meciuri specatculoase

Univ. Cluj – Voluntari (2-1):

Scorul s-a deschis in minutul 37 prin autogolul lui Ricardinho, 1-0 acest fiind si scorul pauzei. In repriza a doua s-a marcat in ambele tabere, in debutul reprizei a doua Meleke primeste al doilea cartonas galben si este eliminat. Primul gol al reprizei a fost marcat de Damascan in minutul 62, scor 1-1. Rezultatul final l-a stabilit Fulop in minutul 88.

Rapid Bucuresti – Sepsi Sf. Ghoerghe (3-0):

Prima repriza a fost una de vis atat pentru rapid cat si prentru Dugandzic care a marcat o tripla in minutele 5,13 si 19 din penalty. A doua repriza nu a mai adus nicio modificare a tabelei.

Farul Constanta – CFR Cluj (0-3):

Prima repriza a fost una alba, fara gol. A doua repriza a venit cu specatcolul, CFR deschide scorul prin Krasniqi in minutul 49 urmand ca in minutul 59 Manea din penalty sa faca 2-0 si ultimul marcator al meciului fiind Petrila in minutul 77.

Botosani – Univ. Craiova (1-0):

O echipa ce doreste perfomanta, Craiova este raspusa de Botosani prin golul marcat de catre Mailat in minutul 35.  Chiar daca Craiova a atacat destul de mult, Botosani a aratat ca pregatirea si transferurile din iarna nu au fost facute in zadar.

SUPERLIGA etapa 22: Alte rezultate

U Craiova 1948 – UTA Arad (1-1): ’22 Baeten (1-0); ’72 Postolachi (1-1)

Chinidia Targoviste – FC Arges (1-1): ’42 Negut

Hermastadt – FCSB (0-1):  Pe o vreme destul de grea, cu ceata si ploaie abundenta, FSCB reuseste sa se impuna in deplasarea de la Sibiu prin golul lui Omrani din minutul 75.

Clasament dupa etapa 22: Primele sase