Biletul zilei - 03.10.2023

Serie A etapa 9: Nerazzurri revin in frunte!

Serie A etapa 9: Surprize

Fiorentina – Empoli (0-2): Oaspetii reuseau sa deschida scorul la jumatatea primei parti, in minutul 21 prin Caputo. Caputo marca din nou in prelungirile primei parti, mai precis minutul 45+1, insa golul acestuia avea sa fie anulat pentru hent. Finalul de meci aducea desprinderea oaspetilor, Gyasi reusind sa marcheze in minutul 81 din pasa lui Fazzini.

Serie A etapa 9: Favorite care s-au impus

Atalanta – Genoa (2-0): Dupa o prima repriza fara goluri, gruparea din Bergamo reusea in cele din urma sa deschida scorul, Lookman punctand in minutul 68. Grifonii au sperat pana la final dupa o egalare, insa sperantele acestora erau spulberate in minutul 90+5 de catre Ederson care ducea scorul la 2-0.

Serie A etapa 9: Meciuri spectaculoase

Bologna – Frosinone (2-1): Bologna incepea in forta prima repriza, reusind sa marcheze cele 2 goluri intra -un interval de 3 minute, mai intai deschizand scorul prin Ferguson in minitul 19. Fiind urmat de catre De Silvestri in minutul 22. In minutul 63, Soule o readucea in joc pe Frosinone transformand un penalty, insa oaspetii nu aveau sa plece cu punct de pe Renato Dall’Ara. In minutul 90, Nazzutrelli o lasa pe Frosinone in inferioritate numerica incasand al doilea cartonas galben.

Torino – Inter (0-3):  Prima repriza a fost una fara goluri. Fosta campioana dezlantuindu-se in cea de a doua parte, Thuram deschizand scorul in minutul 59. Principaala gura de foc a nerazzurrilor, Martinez avea sa majoreze avantajul in minutul 67. Scorul final al meciului era stabilit in prelungiri de catre Calhanoglu din penalty.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Serie A, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Verona – Napoli (1-3): Campioana deschidea scorul la capatul primei jumatati de ora, minutul 27 prin Politano. Kvaratskhelia majora avantajul oaspetilor in minutul 43. Acelasi jucator georgian marca din nou in minutul 55, scorul devenind 0-3. Ultima modificare a tabelei era produsa de catre Lazovic in minutul 60.

Salernitana – Cagliari (2-2): Toate cele patru goluri ale meciului erau marcate in cea de a doua repriza. In minutul 79, Cagliari reusea sa deschida scorul prin Luvumbo. Dia reusea sa restabileasca egalitatea in minutul 86. Cagliari trecea din nou in avantaj in minutul 88, Viola marcand. Salernitana avea sa mai revina inca odata in meci, Dia egaland din nou in prelungirile meciului, minutul 90+5 din penalty.

Serie A etapa 9: Alte rezultate

Roma – Monza (1-0): ’90 El Shaarawy

AC Milan – Juventus (0-1): ’63 Locatelli

Udinese – Lecce (1-1): ’49 Thauvin (penalty, 1-0), ’83 Piccoli (1-1)

Sassuolo – Lazio (0-2): ’28 Felipe Anderson, ’35 Luis Alberto

Clasament dupa etapa 9: Primele sase