Biletul zilei - 23.09.2023

Serie A etapa 8: Diavolii iau avans in lupta la titlu!

Serie A etapa 8: Surprize

Napoli – Fiorentina (1-3): Fiorentina deschidea scorul in minutul 7, Brekalo marcand. Osimhen reusea sa restabileasca egalitatea in minutul 23, insa golul acestuia fiind anulat pentru ofsaid. In cele din urma, Osimhen avea sa puncteze si sa egaleze, in minutul 45+5 din penalty. Bonaventura o readucea in avantaj pe Fiorentina in minutul 63. Scorul final al meciului era stabilit de catre Gonzalez in minutul 90+3.

Inter –  Bologna (2-2): Dupa un inceput de vis pentru gazde, Acerbi marcand in minutul 11 si Martinez in minutul 13. Orsolini reusea sa reduca din diferenta in minutul 19 din penalty. Bologna reusea sa egaleze in minutul 52 prin Zirkzee. Inter a alergat degeaba dupa golul victoriei, fara rost.

Serie A etapa 8: Favorite care s-au impus

Genoa – Milan (0-1): Meciula fost unul foarte incins, acordandu-se nu mai putin de 8 cartonasa galbene si 2 cartonase rosii. Meciul se indrepta inevitabil spre o remiza alba, insa in minutul 87, Pulisic avea sa marcheze golul decisiv. In minutul 90+9, portarul oaspetilot era eliminat pentru o intrare criminala asupra atacantului celor de la Genoa. O eliminare avea sa fie si in contul gazdelor, portarul celor de la Genoa inacasand al doilea galben pentru fault. In poarta gazdelor a intrat un alt portar, in timp ce in poarta oaspetilor a intrat atacanatul Giroud.

Juventus – Torino (2-0): Prima repriza se incheia cum incepea, scor 0-0. In debutul reprizei secunde, Gatti avea sa deschida scorul. Dupa 15 minute, Juventus reusea sa stabileasca soarta meciului prin golul lui Milik.

Serie A etapa 8: Meciuri spectaculoase

Monza – Salernitana (3-0): Colpani avea sa poarte numele primei reusite, marcand in minutul 9. Vignato majora avantajul gazdelor in minutul 18 si stabilea scorul primei reprize. Ultima reusita a meciului era produsa in minutul 82 de Pessina din penalty.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Serie A, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Cagliari – Roma (1-4): In minutul 19, oaspetii reuseau sa deschida scorul prin Aouar, urmand ca Lukaku sa majoreze acest avantaj dupa doar 1 minut, minutul 20 si sa stabileasca scorul pauzei. In debutul reprizei secunde, minutul 51, Belotti ducea scorul la 0-3. Dupa doar 8 minute, Lukaku marca din nou si ducea scorul la 0-4. Golul de onoare al gazdelor era marcat in minutul 87 de Nandez din penalty, in ruma golului anulat lui Prati in minutul 72 pentru ofsaid.

Lazio – Atalanta (3-2): Lazio trecea rapid in avantaj, in minutul 5 in urma autogolului lui De Ketelaere. Castellanos majora avantajul gazdelor in minutul 11. La pauza se intra cu scorul de 2-1, dupa reusita lui Ederson din minutul 33. In repriza secunda, Atalanta reusea sa egaleze prin Kolasinac. In  minutul 83, Vecino avea sa stabileasca scorul final 3-2. Antrenorul gazdelor, Sarri era eliminat in minutul 85.

Serie A etapa 8: Alte rezultate

Empoli – Udinese (0-0)

Lecce – Sassuolo (1-1): ’22 Berardi (0-1, penalty), ’48 Krstovic (1-1)

Frosinone – Verona (2-1): ’45+1 Reinier (1-0), ’66 Soule (2-0), ’90+4 Djuric (2-1)

Clasament dupa etapa 8: Primele sase