Biletul zilei - 10.05.2023

Serie A etapa 7: Diavolii defileaza in derby!

Serie A etapa 7: Favorite care s-au impus

AS Roma – Frosinone (2-0): Gruparea din capitala marca cate un gol pe repriza. Mai intai scorul era deschis de noul atacant al lupilor, Lukaku care puncta in minutul 21. Finalul meciului avea sa aduca linistea in tabara gazdelor, Pellegrini majorand avantajul in minutul 83 din pasa lui Dybala, care isi trecea 2 pase de gol in cont.

Fiorentina – Cagliari (3-0): Viola avea o evolutie extraordinara in aceasta etapa. Gonzalez deschidea scorul dupa doar minute de joc din pasa lui Beltran. In minutul 21, Dossena marca in proprie poarta si scorul devenea 2-0. Scorul final al meciului era stabilit in minutele de final de noua stea din atacul gazdelor, Nzola in minutul 90+4.

Serie A etapa 7: Meciuri spectaculoase

AC Milan – Lazio (2-0): Cel mai asteptat duel al etapei se incheia cu victoria diavolilor milanezi. Prima repriza se incheia cum incepea, scor 0-0. In minutul 60, Pulisic producea prima lovitura pentru oaspeti din pasa lui Leao. Okafor aducea linistea pe San Siro in minutul 88 cand stabilea scorul final din pasa aceluiasi Leao.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Serie A, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Udinese – Genoa (2-2): Cei ce marcau primii erau grifonii, care punctau in minutul 14 prin Gudmundsson. In minutul 23, egalitatea era restabilita de catre Lucca. Genoa trecea din nou in avantaj in minutul 28, insa golul lui Gudmundsson era anulat pentru ofsaid. Pana la capatul primei reprize, Gudmundsson marca un nou gol, in minutul 41. In repriza secunda, gazdele aveau sa revina, fara a mai inacasa vreun gol, Matturro marcand in proprie poarta in minutul 90+1. Gazdele incheiau meciul in inferioritate numerica, Lovric fiiind eliminat in minutul 90+4.

Salernitana – Inter (0-4): Dupa o prima repriza alba, nerazurii o demolau pe Salernitana in repriza secunda. Martinez deschidea scorul in minutul 62 din pasa lui Thuram. Salernitana egala in minutu; 66 prin Legowski, insa golul acestuia era anulat pentru ofsaid. Martinez avea sa fie cel care marca si urmatoarele 3 goluri, sabilind astfel un record personal. In minutul 77, majora avantajul din pasa lui Barella, urmand ca in minutul 85 sa stransforme un penalty, iar in minutul 89 sa staileasca scorul final din pasa lui Carlos Augusto.

Lecce – Napoli (0-4): Campioana dadea de pamant cu adversara de astazi. Ostigard puncta primul in minutul 16 si stabilea scorul pauzei. Osimhen majora avantajul albastrilor in minutul 51. Minutele de final aveau sa mai aduca alte doua goluri in poarta celor de la Lecce. Gaetano ducea scorul la 0-3 in minutul 88, iar Politano stabilea scorul final in minutul 90+4 din penalty.

Serie A etapa 7: Alte rezultate

Torino – Verona (0-0)

Atalanta – Juventus (0-0)

Sassuolo – Monza (0-1): ’66 Colombo

Clasament dupa etapa 7 : Primele sase