Biletul zilei - 03.09.2023

Serie A etapa 6: Inter, primul pas gresit!

Serie A etapa 6: Surprize

Inter – Sassuolo (1-2): Gazdele intrau cu avantaj la pauza dupa reusita lui Dumfries din minutul 45+1. Oapsetii reusea sa produca o remontada in repriza secunda, Bajrami egaland in minutul 54, iar Berardi stabilind scorul final in minutul 63.

Serie A etapa 6: Favorite care s-au impus

Juventus – Lecce (1-0): Batrana Doamna reusea sa depaseasca momentul neplacut de etapa precedenta si sa castige acest meci prin golul lui Milik din minutul 57.

Serie A etapa 6: Meciuri spectaculoase

Cagliari – Milan (1-3): Gazdele reuseau sa deschida scorul in minutul 29 prin Luvumbo. Pana la pauza, diavolii intorceau scorul Okafor egaland in minutul 40, iar Tomori stabilind scorul pauzei in minutul 45. A doua repriza avea sa mai aduca un gol pe tabela, Loftus-Cheek marcand in minutul 60.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Serie A, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Genoa – Roma (4-1): Grifonii punctau primii, in minutul 5 prin Gudmundsson. Cristante reusea sa restabileasca egalitatea in minutul 22. In minutul 45, Retegui avea sa o aduca din nou in avantaj pe Genoa. Genoa avea sa fie cea care marca din nou in minutul 74, Thorsby ducand scorul la 3-1. Scorul final al meciului era stabilit de Messias in minutul 81.

Napoli – Udinese (4-1): Campioana reusea sa marcheze de doua ori la pauza, prin Zielinski in minutul 19 din penalty si Osimhen in minutul 39. In minutul 74, Kvaratskhelia ducea scorul la 3-0. Udinese reusea sa reduca din diferenta in minutul 81 prin Samardzic. Ultimul gol al meciului era marcat de catre Simeone in minutul 81.

Serie A etapa 6: Alte rezultate

Verona – Atalanta (0-1); ’13 Koopemeiners

Empoli – Salernitana (1-0); ’34 Baldanzi

Lazio – Torino (2-0): ’56 Vecino, ’75 Zaccagni

Monza – Bologna (0-0)

Frosinone – Fiorentina (1-1): ’19 Gonzalez (0-1), ’70 Soule (1-1)

Clasament dupa etapa 6: Primele sase