Biletul zilei - 13.02.2023

Serie A etapa 34: Lupta la locurile de UCL se incinge in etapa meciurilor tari!

Serie A etapa 34: Favorite care s-au impus

Napoli – Fiorentina (1-0):  Napoletanii isi sarbatoresc titlul pe teren propriu. Prima repriza a fost una fara goluri. In minutul 48 Napoli a beneficiat de un penalty, ratat insa de Osimhen. Atacantul avea in cele din urma sa marcheze in minutul 74 din alt penalty acordat gazdelor.

Serie A etapa 34: Meciuri spectaculoase

Empoli – Salernitana (2-1): Gazdele deschideau scorul in minutul 38 prin reusita lui Cambiaghi. Acestia intrau cu acest avantaj la pauza. Caputo majora avantajul gazdelor in minutul 63. Ultimul gol al meciului a fost marcat de catre Piatek in minutul 85.

AC Milan – Lazio (2-0): Unul dintre duelurile incinse pentru UCL din aceasta etapa. Rezultatul meciului era stabilit din prima repriza, Bennacer deschidea scorul in minitul 17, urmand ca in minutul 29 dupa un gol fabulos, Hernandez sa stabileasca scorul final 2-0.

Roma – Inter (0-2): Nerazzuri marcau cate un gol pe repriza pentru o victorie sigura impotriva echipei din capitala Italiei. Dimarco marca primul in minutul 33, iar Lukaku marca pentru golul 2 in minutul 74 din pasa lui Lautaro Martinez.

Atalanta – Juventus (0-2): Dupa o prima repriza alba, Batrana Doamna deschidea scorul in minutul 56 prin reusita lui Iling Junior. Scorul final al meciului era stabilit in mintul 90+8 de catre Vlahovic.

Serie A etapa 34: Alte rezultate

Sassuolo – Bologna (1-1): ’15 Berrardi (1-0), ’42 Dominguez (1-1)

Udinese – Sampdoria (2-0): ‘9 Pereyra, ’34 Masina

Lecce – Verona (0-1): ’71 Ngonge

Torino – Monza (1-1): ’46 Sanabria (1-0), ’86 Caprari (1-1)

Cremonese – Spezia (2-0): ’41 Ciofani, ’77 Vasquez

Clasament dupa etapa 34: Primele sase