Biletul zilei - 20.02.2024

Serie A etapa 33: Inter campioana dupa derby!

Serie A etapa 33: Surprize

Cagliari – Juventus (2-2): Gazdele erau cele ce deblocau tabela in acest duel, in minutul 30 prin Gaetano din penalty. Cagliari a beneficiat de un nou penalty in minutul 36 de data aceasta transformat de catre Mina. Vlahovic reducea din diferenta in minutul 44 insa golul sau era anulat pentru ofsaid. Cea de a doua repriza avea sa apartina fostei campioane, care mai intai revenea in joc prin golul lui Vlahovic in minutul 61 si reusea sa egaleze in minutul 87 dupa autogolul lui Dossena.

Serie A etapa 33: Favorite care s-au impus

Salernitana – Fiorentina (0-2): Prima repriza era una fara goluri. In cea de a doua repriza, gruparea viola reusea sa isi asigure victoria, prima data deschizand scorul prin Kouame in minutul 80 si inchizand tabela prin Ikone in minutul 90+5.

Monza – Atalanta (1-2): Prima repriza se incheia cu avantaj minim pentru oaspeti dupa ce De Ketelaere reusea sa frcutifice pasa lui Lookman in minutul 44. Alatanta isi majora avantajul la doua goluri in minutul 72 prin reusita lui Toure. Monza forta o revenire in finalul meciului dupa reducerea din diferenta a lui Maldini din minutul 89, insa nu avea sa mai revina pe tabela.

Serie A etapa 33: Meciuri spectaculoase

Milan – Inter (1-2): Inter avea sa se incoroneze drept campioana la finalul derby-ului. Negru albastrii intrau cu avantaj de un gol la pauza, dupa ce fundasul Acerbi marca inca din minutul 18. Thuram avea sa majoreze avantajul oaspetilor in minutul 49. Tomori reducea din diferenta in minutul 80, insa diavolii nu reuseau sa salveze un punct din acest duel. Meciul avea sa se termine la tensiune maxima, acordandu-se 3 cartonase rosii, 2 pentru un conflict dintre Theo Hernandez si Dumfries in minutul 90+4 si unul pentru o loviture cu cotul al lui Calabria in minutul 90+7.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Serie A, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Sassuolo – Lecce (0-3): Prima repriza avea sa fie una de vis pentru gazde, deschizand scorul destul de rapid, in minutul 11 prin Gendrey si majorandu-l in minutul 15 prin Dorgu. Lecce avea sa isi stabileasca o victorie frumoasa in minutul 61 cand Piccoli marca pentru 0-3.

Roma – Bologna (1-3): Bologna debloca tabela in acest duel, deschizand scorul prin El Azzouzi in minutul 14. Zirkzee majora avantajul oaspetilor in ultimul minut regulamentar al primei reprize, min. 45. Azmoun o readucea in joc pe Roma in minutul 56. Cei ce avea sa mai marcheze insa erau oaspetii, ce punctau prin Saelemarkers in minutul 65 si blocau tabela la 1-3.

Serie A etapa 33: Alte rezultate

Genoa – Lazio (0-1): ’67 Luis Alberto

Empoli – Napoli (1-0): ‘4 Cerri

Verona – Udinese (1-0): ’90+3 Coppola

Torino – Frosinone (0-0)

Clasament dupa etapa 33: Primele sapte