Biletul zilei - 03.09.2023

Serie A etapa 32: Inter, la un pas de triumf!

Meciul dintre Udinese si Roma a fost abandonat din cauza unei situatii precare, problemele medicale ale fundasului oaspetilor Ndicka. Scorul la care meciul s-a intrerupt era 1-1 dupa ce Udinese marca pentru 1-0 in minutul 23 prin Pereyra, iar Lukaku egala pentru 1-1 in minutul 64.

Serie A etapa 32: Surprize

Inter – Cagliari (2-2): Inter reusea sa intre cu avantaj minim la cabine, dupa ce Thuram izbutea sa egaleze in minutul 12. Cagliari era prima ce marca in cea dea a doua repriza, egaland prin Shomurodov in minutul 65. Gazdele treceau din nou in avantaj in minutul 74, turcul Calhanoglu fructificand un penalty in minutul 74. Oaspetii dadeau lovitura in minutul 83, reusind sa revina pentru a doua data pe tabela, de data aceasta prin Viola.

Napoli – Frosinone (2-2): Campioana, Napoli debloca tabela in minutul 16 prin Politano din pasa capitanului Di Lorenzo. Frosinone putea sa intra cu egalitate la cabine, insa tanarul Soulea rata sansa de a egala, din penalty in minutul 30. Frosinone izbutea sa egaleze imediat de la revenirea de la cabine, minutul 50, Cheddira fluturand plasa. Goleadorul gazdelor, Osimhen marca pentru 2-1 in minutul 63. Frosinone reusea sa plece cu un punct de la Napoli dupa ce Cheddira puncta din nou in minutul 73.

Serie A etapa 32: Favorite care s-au impus

Lazio – Salernitana (4-1): Romanii deschideau rapid scorul, prin brazilianul Felipe Anderson. Scorul avea sa ajunga la 2-0 dupa alte 7 minute, minutul 14, Vecino invingand portarul oaspetilor. Salernitana isi trecea si ea un gol in cont, marcand pentru 2-1 in minutul 16 prin Tchaouna. La pauza avea sa se intre insa cu avantaj de 2 goluri, Anderson marcand din nou in minutul 35 din pasa lui Luis Alberto. A doua repriza avea sa aduca doar un gol, cel al lui Isaksen din finalul meciului, minutul 87 din pasa lui Rovella.

Serie A etapa 32:  Meciuri spectaculoase

Atalanta – Verona (2-2): Cele doua reprize aveau sa fie diametral opuse. Mai intai la pauza se intra cu scorul de 2-0 in favoarea gazdelor, ce deschideau scorul in minutul 13 prin Scamacca si il majorau in minutul 18 prin Ederson. In cea de a doua repriza insa, Verona avea sa preia jocul, mai intai reintrand in joc in minutul 56 prin Lazovic si egaland in minutul 60 prin Noslin.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Serie A, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Sassuolo – Milan (3-3): Sassuolo incepea meciul fantastic, deschizand scorul inca din minutul 4 prin Pinamonti si vazandu-se cu 2 goluri avans in minutul 10 dupa reusita lui Lauriente. Chukwueze izbutea revenirea pe tabela a diavolilor in minutul 18, insa golul sau se anula pe motiv de ofsaid. Milan reusea sa marcheze dupa doar 2 minute, prin Leao ce stabilea scorul primei reprize, 2-1. Sassuolo revenea cu aceeasi energie de la cabine, refacandu-si avantajul de 2 goluri, Lauriente marcand din nou in minutul 53. Luka Jovic dadea semnalul revenirii, marcand pentru 3-2 in minutul 59. Milanezii aveau sa mai aiba un gol anulat al lui Chukwueze in minutul 63, pe acelasi motiv, ofsaid. Divaolii reuseau sa plece cu un punct la Milano, dupa ce Okafor puncta in minutul 84.

Serie A etapa 32: Alte rezultate

Lecce – Empoli (1-0): ’89 Sansone

Torino – Juventus (0-0)

Bologna – Monza (0-0)

Fiorentina – Genoa (1-1):  ’42 Gudmundsson (0-1, penalty), ’54 Ikone (1-1)

Clasament etapa 32: Primele sase