Biletul zilei - 27.02.2023

Serie A etapa 30: AS Roma si Lazio fac spectacol in etapa surprizelor!

Serie A etapa 30: Surprize

Inter – Monza (0-1): Inter continua parcursul slab din 2023 in campionat. O prima repriza fara goluri insa dominata autoritar de catre gazde. Chiar daca gazdele au dominat autoritar meciul , cei care s-au impus au fost oaspetii prin reusita lui Caldirola din minutul 78.

Napoli – Verona (0-0): Napoli e cu gandul la masa retur din Champions League si astfel a lasat utin deoparte duelul cu Verona. Meciulu a fost unul fara mari relizari de ambele parti.

Torino – Salernitana (1-1): Oaspetii intra in avantaj la pauza dupa reusita lui Wilhena din minutul 9. Torino reusea sa restabileasca egalitatea in stratul meciului, in minutul 57 prin Sanabria, stabilind astfel scorul final 1-1.

Sassuolo – Juventus (1-0): Dupa o prima repriza fara goluri, Sassuolo marca si se impunea cu golul lui Defrel din minutul 64. Acest meci a reprezentat pentru oaspeti a doua infrangere consecutiva in campionat.

Serie A etapa 30: Meciuri spectaculoase

Spezia – Lazio (0-3): Albi celesti au marcat pentru prima data prin Immobile in minutul 36 din penalty. Lazio isi majora avantaul in mintul 52 dupa reusita lui Felipe Anderson. Scorul era inchis de catre Antonio in minutul 89.

Roma – Udinese (3-0): Scorul era deschis de catre Bove in minutul 37 dupa bara lovita de catre Cristante din penalty in acelasi minut. Roma marca pentru 2-0 prin Pellegrini in minutul 55. Scorul final era stabilit de catre Abraham in minutul 90+1.

Serie A etapa 30: Alte rezultate

Cremonese – Empoli (1-0): ‘4 Dessers

Bologna – Milan (1-1): ‘1 Sansone (1-0), ’40 Pobega (1-1)

Lecce – Sampdoria (1-1): ’31 Ceesay (1-0), ’75 Jese (1-1)

Clasament dupa etapa 30: Primele sase