Biletul zilei - 03.09.2023

Serie A etapa 3: Inter demonstratie de forta inainte de derby!

Serie A etapa 3: Surprize

Napoli – Lazio (1-2): Cele doua grupari au inceput sezonul in antiteza, inaintea acestui duel Napoli avea 2 victorii in primele 2 etape, iar Lazio doua infrangeri. Vicecampionii au deschis scorul in minutul 30 prin Luis Alberto, dupa doar 2 (’32)minute Zielinskireusea sa restabileasca egalitatea si scorul pauzei. In debutul reprizei secunde, nou venitul Kamada stabilea victoria oaspetilor cu golul din minutul 52. Pana la final, Lazio ai marca de doua ori prin Zaccagni si Guendouzi in minutele 67 si 71, ambele goluri fiind anulate pentru ofsaid.

Serie A etapa 3: Favorite care s-au impus

Empoli – Juventus (0-2): Danilo deschidea scorul in minutul 24. Dusan Valhovic rata sansa desprinderii in minutul 39 ratand un penalty. In cele din urma emotiile zebrelor aveau sa fie risipite de Chiesa, jucator care vine dupa un sezon anterior foarte greu, avea sa marcheze golul de 0-2 in minutl 82 din pasa lui Milik.

Serie A etapa 3: Meciuri spectaculoase

AS Roma – AC Milan (1-2); Giroud se afla la a doua tinerete in Italia, acesta a reusit sa deschida scorul in minutul 9 din penalty, gol ce avea sa fie singurul al primei reprize. Leao reusea sa majoreze avantajul oaspetilor in debutul reprizei secunde, minutul 48. Tomori le dadea emotii oaspetilor, incasat al doilea cartonas galben in minutul 61 si lasandu-i pe diavoli in inferioritate numerica. In prelungirile meciului aveau sa marcheze si gazdele, mai precis in minutul 90+2 prin Spinazzola.

Atalanta – Monza (3-0): Gruparea din Bergamo reusea sa deschida scorul in minutul 35 prin Ederson. Pana la pauza, noul jucator al gazdelor, Scamacca majora avantajul la 2 in minutuL 42. In minutul 62, acelasi Scamacca avea sa marcheze, stabilind scorul final al meciului. Scamacca marca si al 3 lea gol in minutul 72, insa arbitrul avea sa ii strice bucuria, anuland golul pentru ofsaid.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Serie A, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Verona – Sassuolo (3-1): Pinamonti deschidea scorul in minutul 11 si stabilea scorul primei reprize, 1-0. Primii care marcau in repriza secunda erau oaspetii, care reuseau sa egaleze prin Ngonge in minutul 56. In scurt timp, Sassuolo treceau din nou in avantaj, Berrardi marcand in minutul 63. Pana la final, Berrardi isi mai trecea odata numele pe lista marcatorilor, in minutul 73 din penalty.

Inter – Fiorentina (4-0): Thuram reusea sa deschida scorul in minutul 23 din pasa lui Dinamorco si stabilea scorul primei parti. In minutul 53, Martinez isi trecea un nou gol in cont si ducea scorul la 2-0. Dupa doar 5 minute, minutul 58, scorul devenea 3-0 dupa ce Calhanoglu transforma un penalty. In ultima modificare a tabelei era produsa de catre Martinez in minutul 73.

Serie A etapa 3: Alte rezultate

Udinese – Frosinone (0-0)

Torino – Genoa (1-0): ’90+4 Radonjic

Lecce – Salernitana (2-0): ‘6 Krstovic, ’90+8 Strefezza (penalty)

Bologna – Cagliari (2-1): ’22 Luvumbo (0-1), ’59 Zirkzee (1-1), ’89 Fabbian (2-1)

Clasament dupa etapa 3: Primele sase