Biletul zilei - 08.05.2022

Serie A etapa 28: Napoli pierde in etapa spectacolului!

Serie A etapa 28: Favorite care s-au impus

Juventus – Verona (1-0): Dupa o prima repriza fara goluri, zebrele se impun prin reusita lui Kean din minutul 55, pastrand cele 3 puncte la Torino.

Monza – Lazio (0-2): Oapsetii deschideau scorul in minutul 13 prin Pedro si intra la cabine cu acest avantaj. In repriza secunda, albii celesti mai marcau o data prin Milinkovic-Savic in minutul 56, stabilind scorul final 0-2.

Serie A etapa 28: Surprize

Inter – Fioretina (0-1): O prima repriza la finalul caresia s-a intrat la cabine cu scorul de 0-0, mai exact o repriza alba. Fiorentina deschidea scorul in minutul 53 prin Bonaventura. Meciul a fost unul foarte intens, echitabil era un rezultat de egalitate in urma ocaziilor de ambele parti.

Serie A etapa 28: Meciuri spectaculoase

Cremonese – Atalanta (1-3): Oaspetii intra in avantaj la pauza in urma golului reusit de catre De Roon in minutul 44. Cremonese egala in minutul 56 dupa transformarea unei lovituri de pedeapsa de catre Ciofani. Atalanta avea sa treaca din nou in avantaj in urma reusitei lui Boga in minutul 72. Lookman stabilea scorul final in minutul 90+3.

Bologna – Udinese (3-0): Gazdele intra in avatanja la pauza dupa primul sfert de ora excelent, reusind sa marcheze prin Posch in minutul 3 si Moro in minutul 12. Bologna mai marca o data in debutul reprizei secunde, prin Barrow in minutul 49, stabilind scorul final 3-0.

Roma – Sampdoria (3-0): Prima repriza a fost una fara goluri. In minutul 57 gruparea din capitala a deschis scorul prin Wijnaldum. Finalul meciului a fost unul foarte incins, in minutul 88, Dybala ducea scorul la 2-0 dupa transformarea unui penalty. El Shaarawy ducea scorul la 3-0 in minutu 90+4.

Napoli – AC Milan (0-4): Milanezii deschideau scorul prin Leao in minutul 17. La pauza avea a se intra cu scorul de 0-2 dupa reusita lui Diaz din minutul 25. In minutul 59, Leao ducea scorul la 0-3, conturandu-si dubla. Minutul 67 aduce si ultimul gol al meciului, marcat de catre Saelemaekers.

Serie A etapa 28: Alte rezultate

Spezia – Salernitana (1-1): ’43 Caldara (0-1, autogol), ’70 Shomurodov (1-1)

Empoli – Lecce (1-0): ’62 Caputo

Sassuolo – Torino (1-1): ’36 Pinamonti (1-0), ’66 Sanabria (1-1)

Clasament dupa etapa 28: Primele sase