Pariaza pe Inter vs Milan cu 5 RON freebet

Serie A etapa 28: Milano isi rezerva primele 2 locuri!

Serie A etapa 28: Surprize

Napoli – Torino (1-1): Campioana nu se regaseste in acest sezon. Prima repriza a fost una fara goluri, insa una tensionata, fiecare parte incasand cate doua cartonase galbene. Napoli avea sa fie prima ce trece in un avantaj in minutul 61, cand Kvaratskhelia puncta din pasa lui Mario Rui. Taurii egalau rapid, inca din minutul 64 prin Sanabria.

Lazio – Udinese (1-2): Prima repriza se incheia cu scorul de inceput, 0-0. Udinese marca prima in acest duel, prin Lucca in minutul 47. In minutul 49, scorul redevenea egal, dupa ce Giannetti puncta in proprie poarta. Udinese reusea in cele din urma sa dea lovitura in minutul 51, prin Zaragoza.

Serie A etapa 28: Meciuri spectaculoase

Fiorentina – Roma (2-2): Prima repriza avea sa se incheie cu avantajul gazdelor, dupa ce Ranieri reusea sa deblocheze tabela in minutul 18. Roma restabilea egalitatea in minutul 58, Aouar marcand. Fiorentina trecea din nou in avantaj in minutul 69 prin Mandragora. Biraghi rata sansa de a duce scorul la 3-1 in minutul 80, ratand un penalty. Roma avea sa dea lovitura in prelungiri, Llornete egaland din pasa lui Ndicka in minutul 90+5.

Juventus – Atalanta (2-2): Atalanta era cea ce marca prima in acest duel, prin Koopmeiners in minutul 35 si intra cu acest avantaj la cabine. Juventus puncta pentru 1-1 in minutul 66 prin Cambiaso. Zebrele treceau pentru prima data in avantaj in minutul 70, cand Milik marca din pasa lui McKennie. Scorul final al meciului era stabilit in minutul 75 prin a doua reusita a lui Koopmeiners.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Serie A, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Genoa – Monza (2-3): Monza deschidea scorul foarte rapid, inca din minutul 2 prin Pessina. Scorul lua avans in minutul 18, cand Mota puncta si el si stabilea scorul final al primei reprize. Gudmundsson marca pentru 1-2 in minutul 52 dupa ce initial ratase penaly-ul, introducea mingea in plasa. In minutul 68, avea sa fie din nou egalitate, Vitinha fluturand plasa oaspetilor. Monza avea sa dea lovitura in minutul 79, Maldini reusea sa aduca victoria oaspetilor.

Cagliari – Salernitana (4-2): Prima repriza apartinea categoric gazdelor. Deschizand scorul in minutul 12 prin Lapadula, majorand scorul in minutul 37 prin Gaetano, insa golul fiind anulat pentru ofsaid. In cele din urma Gaetano, marca pentru 2-0, in minutul 40 si stabilea scorul pauzei. Scorul ajungea la 3-0 in minutul 51, Shomurodov trecandu-si numele pe lista marcatorilor. Salernitana avea sa revina in joc cu doua goluri marcate in 2 minute, min. 56 si 58 prin Kastanos si Maggiore. Tabela avea sa fie blocata de catre Shomurodov in minutul 76.

Serie A etapa 28: Alte rezultate

Sassuolo – Frosinone (1-0): ’58 Thorstvedt

Bologna – Inter (0-1): ’37 Bisseck

Lecce – Verona (0-1): ’17 Folorunsho

Milan – Empoli (1-0): ’40 Pulisic

Clasament dupa etapa 28: Primele sase