Biletul zilei - 09.12.2023

Serie A etapa 23: Nerazurrii profita!

Serie A etapa 23: Favorite care s-au impus

Napoli – Verona (2-1): Prima repriza se incheia cu scorul de inceput, 0-0. Meciul se aprindea odata cu deschiderea scorului de catre Coppola, jucatorul Veronei in minutul 72. Napoli reusea sa egaleze in minutul 79 prin Dawidowicz care marca in proprie poarta. Campioana reusea sa dea lovitura in minutul 87 cand georgianul Khavartskhelia puncta pentru 2-1.

Serie A etapa 23: Meciuri spectaculoase

Atalanta – Lazio (3-1): Atalanta era cea ce marca prima in acest meci, reusind sa deschida scorul prin Pasalic in minutul 16. Scorul pauzei avea sa fie 2-0, dupa ce belgianul De Ketelaere marca din penalty in minutul 43. Scorul ajungea la 3-0 in minutul 76, acelasi jucator belgian punctand din nou doar ca de data asta din actiune.Golul de onoare al lazialilor era marcat d ecvatre Immobile in minutul 84 din penalty.

Roma – Cagliari (4-0): Romanii marcau cate 2 goluri pe repriza. Mai intai aveau sa deschida scorul in minutul 2 prin Pellegrini. Iar mai apoi reusea sa duca scorul la 2-0 prin Dybala in minutul 23 din pasa lui Pellegrini. In debutul partii secunde, acelasi Dybala ducea scorul la 3-0 din penalty. Scorul final al meciului era stabiilit de catre Huijsen in minutul 59.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Serie A, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Lecce – Fiorentina (3-2): La pauza se intra cu avantaj minim pentru gazde dupa reusita lui Oudin din minutul 17. Fiorentina reusea sa intoarca scorul in repriza secunda, mai inati egaland prin Mandragora in minutul 50, iar Beltra ducand scorul la 1-2 in minutul 67. Finalul de meciului aducea o noua intoarcere de scor, de data aceasta de partea gazdelor. In minutul 90, Piccoli egala la 2, iar in minutul 90+2 Dorgu ducea scorul la 3-2.

Frosinone – Milan (2-3): Fosta campioana reusea sa deschida scorul in minutul 17 prin Giroud. Frosinone egala prin Soule in minutul 24 din penalty si sa stabileasca scorul pauzei. Gazdele reuseau sa treac ain avantaj in minutul 65 prin Mazzitelli. Milan egala in minutul 72 prin Gabbia. Diavolii reuseau in cele din urma sa dea lovitura in minutul 81 prin Jovic.

Bologna – Sassuolo (4-2): Oaspetii erau cei ce deschideau scorul, prin Thorstvedt in minutul 13. Bologna egala in minutul 24 in urma autogolului lui Viti. Sassuolo reusea sa intre cu avantaj la pauza, dupa reusita lui Volpato din minutul 34. Bologna egala din nou in minutul 73, de data aceasta un jucator al echipei marcand, Fabbian. Finalul de meci avea sa apartin gazdelor, care treceau in avantaj prin Ferguson in minutul 83, si Saelemaekers in minutul 86.

Serie A etapa 23: Alte rezultate

Udinese – Monza (0-0)

Empoli – Genoa (0-0)

Torino – Salernitana (0-0)

Inter – Juventus (1-0): ’37 Gatti (autogol)

Clasament dupa etapa 23: Primele sase