Biletul zilei - 08.01.2023

Serie A etapa 23: Napoli defileaza in etapa in care favoritele s-au impus!

Serie A etapa 23: Surprize

Fiorentina – Empoli (1-1): Favorita la casele de pariuri, Fiorentina a avut un meci greu contra celor de la Empoli. Oaspetii au reusit sa deschida scorul in minutul 29 prin Cambiaghi. Meciul avea a se indrepta spre victoria oaspetilor, insa Cabral avea sa stabileasca scorul final in minutul 85, scor 1-1.

Atalanta – Lecce (1-2): Lecce continua seria de rezultate pozitive contra primelor clasate din Serie A. Scorul a fost deschis foarte repede, in minutul 4, Ceesay duce scorul la 0-1. In ultimele 20 de minute ale meciului, Blin avea sa duce scorul la 0-2. Golul ce dadea sperante gazdelor a fost marcat d ecatre Hojlund in minutul 87, insa fara a se concretiza ceva.

Serie A etapa 23: Favorite care au castigat

Inter – Udinese (3-1): Inter deschidea scorul in minutul 20 prin Lukaku care transforma un penalty, in minutul 43 Lovric stabilea egalitatea si scorul pauzei, 1-1. A doua repriza a adus alte 2 goluri pentru gazde, in minutul 73 Mkhitaryan duce scorul la 2-1, iar in minutul 89 Martinez stabileste scorul final.

Sasuolo – Napoli (0-2): Punctul culminat al meciului a fost prima repriza. In minutul 12 Kvaratskhelia deschidea scorul, iar in minutul 33 golgheterul Osimhen stabilea scorul final, 0-2.

Spezia – Juventus (0-2): Juventus s-a apropriat de zona cupelor europene. Primul gol al meciului a fost marcat de catre Kean in minutul 32, iar ultimul gol al meciului a fost marcat de catre Di Maria in minutul 66.

AS Roma – Verona (1-0): Prima repriza s-a incheia cu golul lui Solbakken din minutul 45, acest gol dadea sperante fanilor pentru mai multe reusite in acest duel, insa altul avea sa fie finalul.

Salernitana – Lazio (0-2): Dupa o prima repriza alba, echipa din capitala Italiei, a marcat pringolghetrul acestora in doua randuri, mai intai in minutul 60, apoi in minutul 69 dupa transformarea unui penalty Immobile duce scroul la 0-2.

Serie A etapa 23: Meciuri spectaculoase

Sampdoria – Bologna (1-2): Soriano avea sa deschida scorul in minutul 27, ducand scorul astfel la 0-1. A doua repriza aduce egalarea, in minutul Sabiri egaleaza dintr-un penalty, urmand ca in minutul 71 acesta sa iroseasca sansa de a duce echipa in avantaj ratat o lovitura de pedeapsa. Scorul final a fost stabilit de catre Orsolini in minutul 90, scor 1-2.

Torino – Cremonese (2-2): Torino a reusit sa deschida scorul in minutul 41 prin Sanabria dupa transformarea unui penalty. A doua repriza avea a fi una mult mai intensa, in minutul 54 Tsadjout egaleaza. In minutul 75 Cremonese trece in avantaj prin golul lui Valeri. Ultima modificare a tabelei avea loc in minutul 79, cand Singo stabilea egalitatea, scor final 2-2.

Clasament dupa etapa 23: Primele sase