Biletul zilei - 18.09.2022

Serie A etapa 19: Lazio o surclaseaza pe Milan, Empoli produce surpriza!

AC Milan si Inter vor sa uite cat mai repede aceasta etapa. Milan a inchis etapa cu duelul contra lui Lazio, unde acestia au pierdut cu 0-4. Daca Milan vine dupa infrangerea cu Lazio, Inter vine dupa infrangerea contra lui Empoli, scor 0-1.

Serie A etapa 19: Favorite care s-au impus

Spezia – AS Roma (0-2): Scorul a fost deschis in minutul 45 prin golul lui El Shaarawy, urmand ca in minutul 49 T. Ambraham sa stabileasca scorul final.

Salernitana – Napoli (0-2): Ca si in cazul duelului de mai sus, goluri s-au marcat in cam aceeasi perioada. In minutul 45+2 scorul a fost deschis de catre Di Lorenzo urmand ca in minutul 48 V. Osimhen sa stabileasca scorul final.

Serie A etapa 19: Suprize

Inter – Empoli (0-1): Acest meci ii aduce pe Inter cu piciorele pe pamant si contureaza forma buna a celor de la Empoli, care sunt neinvinsi de 5 runde.  Din minutul 40, Inter a evoluat in inferioritate dupa ce Skriniar a luat cel de al doilea cartonas galben, singur gol al meciului s-a marcat in minutul 66 de catre Baldanzi.

Serie A etapa 19: Meciuri spectaculoase

Juventus – Atalanta ( 3-3): Dupa depunctarea de 15 puncte, Juventus cauta sa reajunga in frunea ligii. Dar 4 minute au durat pana la deschiderea scorului, Lookman marcand pentru 0-1. In minutul 25 Di Maria egaleaza din penalty urmand ca in minutul 34 Milik a dus-o pe Juventus in avantaj stabilind scorul primei reprize, 2-1. A doua repriza a inceput tot cu Atalanta marcand, in minutul 46 Maehle face 2-2, iar in minutul 53 Lookman marcheaza din nou pentru 2-3. Ultimul gol a fost marcat de catre Danilo in minutul 65, scor 3-3.

Lazio – Milan (4-0): Numai 4 minute au durat pana la primul gol primit de Tatarusanu, Milinkovic-Savic dechide balul. In minutul 38 Zaccagni face 2-0 si stabileste scorul pauzei. In minutul 67 Luis Alberto transforma un penalty si duce scorul la 3-0. Balul a fost inchis de catre Felipe Anderson in minutul 75 stabilind scorul final, 4-0.

Serie A etapa 19: Alte rezultate

Verona – Lecce (2-0): ’40 Depaoli(1-0), ’54 Lazovic(1-0)

Fiorentina – Torino (0-1): ’33 Miranchuk (0-1)

Sampdoria – Udinese (0-1): ’88 Ehizibue (0-1)

Monza – Sassuolo (1-1): ’13 Ferrari (0-1), ’60 Caprari(1-1)

Bologna – Cremonens (1-1): ’50 Okereke (0-1), ’55 autogol Chiriches(1-1)

Serie A etapa 19: Clasament primele 7