Biletul zilei - 28.01.2023

Serie A etapa 15: Nerazurri iau avans!

Serie A etapa 15: Favorite care s-au impus

Salernitana – Bologna (1-2): Oaspetii incepeau furtunos meciul, marcand in minutul 9 pentru Zirkzee, urmand ca acesta sa egaleze in minutul 20 si sa intre cu acest avantaj la pauza. Meciul era reaprins in minutul 75 prin Simy. In minutele de final, gazdele sufereau o eliminare, Fazio primit cartonas rosu in minutul 90+3.

Serie A etapa 15: Meciuri spectaculoase

Cagliari – Sassuolo (2-1): Sassuolo deschidea sorul in minutul 7 prin Erlic, reusind sa intre cu acest avantaj minim la pauza. Meciul avea sa ia o intorsatura dupa eliminarrea lui Tressoldi in minutul 62, lasandu-i in inferioritate pe Sassuolo dupa incasarea celui de al doilea cartonas galben. Minutele de finale aveau sa fie letale pentru oaspeti si de vis pentru Cagliari. Lapadula egala in minutul 90+4, iar Pavoletti ducand scorul la 2-1 in minutul 90+9.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Serie A, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Inter – Udinese (4-0): Fosta campioana traversa o prima repriza foarte buna, marcand de 3 ori. Inter deschidea scorul in minutul 37 prin Calhanoglu din penalty in minutul 37. In minutul 42, scorul ajungea la 2-0 prin Dimarco. La pauza scorul era de 3-0, Thuram marcand in minutul 44. Pana la final avea sa mai marcheze si golgheterul Lautaro Martinez in minutul 84.

Atalanta – Milan (3-2): Atalanta era prima care marca, prin Lookman in minutul 38. Diavolii milanezi reuseau sa egaleze in prima repriza, marcand prin Giroud in minutul 45+3. Atalanta marca din nou in minutul 55 prin acelasi Lookman. Milan reusea din nou sa puncteze, prin Jovic in minutul 80. In prelungirile meciului, Calabria fiind eliminat in minutul 90+3 pentru cumul de cartonase. Atalanta reusea in cele din urma sa mai marcheze odata in prelungiri, prin Muriel in minutul 90+5.

Serie A etapa 15: Alte rezultate

Juventus – Napoli (1-0): ’51 Gatti

Verona – Lazio (1-1): ’23 Zaccagni (0-1), ’70 Henry (1-1)

Frosinone – Torino (0-0)

Roma – Fiorentina (1-1): ‘5 Lukaku (1-0), ’66 Martinez Quarta (1-1)

Empoli – Lecce (1-1): ’64 Banda (0-1), ’71 Rafia (1-1, autogol)

Clasament dupa etapa 15: Primele sase