Biletul zilei - 23.05.2023

Serie A etapa 14: Nerazurri defileaza in derby!

Serie A etapa 14: Favorite care s-au impus

Fiorentina – Salernitana (3-0): Gazdele incepeau foarte rapid meciul, in minutul 6 reusind sa deschida scorul prin Beltran din penalty. Pana in minutul 20, scorul pauzei avea sa fie stabilit, mai precis minutul 18, Sottil ducand scorul la 2-0. In debutul partii secunde, Fiorentina marca din nou prin Bonnaventura si astfel era stabilit scorul final de 3-0.

Monza – Juventus (1-2): Scorul putea deschis de Batrana Doamna inca din minutul 11, insa Vlahovic ratand penalty-ul acordat. Dupa doar un minut, minutul 12, Rabiot marca regulamentar, 0-1 si scorul pauzei era restabilit. In minutele de prelungiri, meciul avea sa se aprinda. Monza reusea sa egaleze in minutul 90+2 prin Carboni. Dupa 2 minute, Juventus reusea sa se impuna, Gatti aducea toate cele 3 puncte pentru oaspeti in minutul 90+4.

Serie A etapa 14: Meciuri spectaculoase

Torino – Atalanta (3-0): La jumatatea primei parti, scorul avea sa fie deschis, fostul atacand al Atalantei, Duvan Zapata marcand in minutul 22. Sanabria avea sa majoreze avantajul gazdelor din penalty, in a doua repriza, in minutul 56 mai precis. Zapata avea sa isi treaca o dubla in cont in minutul 90+5 si astfel rapunandu-si fosta echipa.

Napoli – Inter (0-3): Duelul de foc al acestei etape de Serie A. In minutul 13, nerazzuri deschideau scorul in minutul 13 prin Marcus Thuram, insa golul acestuia a fost anulat pentru ofsaid. In cele din urma, fosta campioana reusea sa intre cu avantaj, in minutul 44 Calhanoglu deschidea scorul din pasa lui Barella. In minutul 61, Barella avea sa isi treaca si el in cont in gol, dupa o pasa decisiv la primul gol. In cele din urma, Thuram avea sa isi treaca si el numele pe lista marcatorilor, in minutul 85 din pasa lui Cuadrado.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Serie A, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

AC Milan – Frosinone (3-1): Diavolii intrau cu avantaj minim la pauza, in urma reusitei lui Jovic din minutul 43. In debutul reprizei a 2-a, Milan marca din nou, Pulisic, un alt nou venind marca in minutul 50 din pasa portarului Maignan. Scorul lua amploare in minutul 74, Tomori marcand si el. Scorul final al meciului era stabilit de catre Bresciani in minutul 82.

Udinese – Verona (3-3): Cele doua reprize aveau sa fie in antiteza, prima apartinand gazdelor, iar ce a doua oaspetilor. Udinese deschidea scorul in minutul 16 prin Kabasele. Avantajul gazdelor era majorat de catre Lucca in minutul 30. In minutul 37, Verona reusea sa redeschida meciul din penalty. Egalitatea era restabilita in minutul 61, Ngonge marcand din pasa lui Suslov. Udinese trecea din nou in avantaj in minutul 72, Lucca marcand din nou. Verona reusea sa salveze in prelungirile meciului, mai precis minutul 90+7 prin Henry.

Serie A etapa 14: Alte rezultate

Genoa – Empoli (1-1): ’37 Malinovsky (1-0), ’67 Cancellieri (1-1)

Lazio – Cagliari (1-0): ‘8 Pedro

Lecce – Bologna (1-1): ’68 Lykogiannis (0-1), ’90+10 Piccoli (1-1, penalty)

Sassuolo – Roma (1-2): ’25 Matheu Henrique (1-0), ’76 Dybala (1-1, penalty), ’82 Kristensen (1-2)

Clasament dupa etapa 14: Primele sase