Biletul zilei - 23.05.2023

Serie A etapa 11: Nerazzuri se mentin in frunte!

Serie A etapa 11: Alte rezultate

AC Milan – Udinese (0-1): Diavolii gafau din nou in aceasta runda. Dupa o prima repriza alba, Udinese reusea sa dea lovitura in minutul 62 din penalty prin Pereyra. Pana la final, gazdele sperand degeaba la  egalare.

Serie A etapa 11: Favorite care s-au impus

Roma – Lecce (2-1): Romanii ratau sansa de a deschide scorul inca din minutul 5, Lukaku ratand penalty-ul aferent. In cea de a doua repriza, oaspetii aveau sa deschida scorul prin Almqvist in minutul 71. Gazdele aveau sa produca o remontada in prelungirile meciului, Azmoun egaland in minutul 90+1, iar Lukaku ducand scorul la 2-1.

Salernitana – Napoli (0-2): Camopioana deschidea scorul inca din minutul 13 prin Raspadori, si stabilind scorul pauzei. In cea de a doua repriza, Napoli avea sa mai marcheze odata in poarta Salernitanei, Elmas marcand in minutul 82.

Serie A etapa 11: Meciuri spectaculoase

Torino – Sassuolo (2-1): Taurii punctau rapid, inca din minutul 5 prin Sanabria, In minutul 18, egalitatea era restabilita, Thorstvedt egala. Torino reusea in cele din urma sa se impuna, Vlasic marcand golul decisiv in minutul 68.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Serie A, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Frosinone – Empoli (2-1): Frosinone reusea sa deschida scorul in minutul 20, prin Cuni, insa golul acestuia fiind anulat pentru ofsaid. In cea de a doua repriza, Cuni avea sa puncteze din nou, de data aceasta golul fiind valabil. Arijon Ibrahimovic ducea scorul la 2-0 in minutul 74. Caputo aducea din sperante oaspetilor cand in minutul 86, ducea scorul la 2-1. Caputo marca din nou in minutul 87, egaland, insa golul fiind anulat pentru ofsaid.

Atalanta – Inter (1-2): Inter, reusea sa deschida scorul in minutul 40 prin Chalhanoglu din penalty. Golgheterul milanezilor, Martinez ducea scorul la 0-2 in minutul 57. Scorul final al meciului era stabilit de catre golul lui Scamacca din minutul 61.

Verona – Monza (1-3): Colombo deschidea scorul in minutul 41 si stabile scorul pauzei, 0-1. Colombo avea sa marcheze din nou in repriza secunda, minutul 73, scorul devenind 0-2. Monza marca din nou in minutul 84, prin Caldirola si scorul devenind 0-3. Golul de onoare al gazdelor a fost marcat de catre Folorunsho in minutul 86.

Bologna – Lazio (1-0): ’46 Ferguson

Cagliari – Genoa (2-1): ’48 Viola (1-0), ’51 Gudmundsson (1-1), ’69 Zappa (2-1)

Fiorentina – Juventus (0-1): ’10 Miretti

Clasament dupa etapa 11: Primele sase