Biletul zilei - 03.10.2023

Serie A etapa 10: Nerazzuri se instaleaza in frunte!

Serie A etapa 10:  Meciuri spectaculoase

Empoli – Atalanta (0-3): Gruparea din Bergamo reusea sa deschida scorul in minutul 5, prin Scamacca. Avantajul oaspetilor era marit de catre Koopmeiners in minutul 29. Scorul final al meciului era stabilit de catre Scamacca in minutul 51.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Serie A, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Napoli – AC Milan (2-2): Unul dintre derby-urile de tarditie al Italiei. Giroud reusea sa o duca in avantaj pe Milan la pauza, marcand de 2 ori in minutele 22 si 31. A doua repriza avea sa ia o intorsatura neasteptata, Napoli marcand de aceasta data de 2 ori. Politano reducea din diferenta in minutul 50, iar Raspadori egaland in minutul 63.

Cagliari – Frosinone (4-3): Soulea reusea sa deschida scorul in minutul 23, 0-1. Cagliari rata sansa de a egala in minutul 30 prin Mancosu din penalty. Pana la pauza cei ce aveau sa marcheze erau tot oaspetii, Soule marcand din nou in minutul 37. In debutul partii secunde,  inutul 49, scorul devenea 0-3, Brescianni marcand. Cagliari avea sa reproduca o remontada istorica si sa se impuna in ultimele 20 de minute. Oristanio reducea din diferenta in minutul 72. Makoumnou readucea sperantele gazdeor dupa ce marca pentru 2-3 in minutul 76. In minutul 90+4, Cagliari reusea sa egaleze prin Pavoletti, acelasi jucator marca din nou in minutul 90+6 si pornea sarbatoarea gazdelor.

Serie A etapa 10:  Alte rezultate

Sassuolo – Bologna (1-1): ‘3 Zirkzee (0-1), ’44 Boloca (1-1)

Genoa – Salernitana (1-0): ’35 Gudmundsson

Lecce – Torino (0-1); ’41 Buongiorno

Juventus – Verona (1-0): 90+7 Cambiaso (1-0)

Monza – Udinese (1-1): ’27 Colpani (1-0), ’66 Lucca (1-1)

Inter – Roma (1-0): ’81 Thuram

Lazio – Fiorentina (1-0): ’90+5 Immobile (penalty)