Biletul zilei - 09.10.2022

Serie A etapa 1: Napoli ataca cucerirea unui nou titlu!

Serie A etapa 1:  Surprize

Lecce – Lazio (2-1): Romanii deschideau scorul in minutul 26 prin Immobile si intrau la cabine cu acest avantaj. Repriza secunda avea sa aduca intoarcerea scorului pentru gazde, mai intai egalanad prin Almqvist in minutul 85, apoi dupa doar 2 minute marcand golul victoriei prin Di Francesco in minutul 87.

Roma – Salernitana (2-2): Ambele echipe din capitala Italiei au dezamagit in prima etapa. Roma deschidea scorul in minutul 8 prin Belotti insa golul acestuia era anulat pentru ofsaid. In cele din urma acelasi Belotti deschidea scorul in minutul 17. La pauza se intra la egalitate, Candreva egaland in minutul 36. Acelasi Candreva avea sa o aduca pe Slaernitana in avantaj in debutul reprizei secunde, minutul 49. Scorul final al meciului era stabilit de catre Belotti in minutul 82.

Serie A etapa 1: Favorite care s-au impus

Bologna – AC Milan (0-2): Diavolii se impunea in acest duel prin cele doua reusite din prima repriza, ale caror marcatori au fost Giroud si Pulisic din minutele 11 si respectiv 21.

Inter – Monza (2-0): Nerazurri deschideau scorul in minutul 8 prin goghterul Martinez, intra in avantaj la cabine cu acest avantaj. A doua repriza avea sa mai aduca un noul gol pentru gazde, acelasi Martinez marcand in minutul 76 si stabilind scorul final.

Serie A etapa 1: Meciuri spectaculoase

Udinese – Juventus (0-3): Juventus a traversat o prima repriza de vis, reusind sa se impuna in acest duel cu cele 3 goluri marcate in prima parte a meciului. Chiesa avea sa deschida scorul in minutul 2, urmand ca Vlahovic sa majoreze scorul in minutul 20 din penalty. Rabiot stabilea scorul final al meciului in minutul 45+3.

Frosinone – Napoli (1-3): Gazdele dechideau scorul in minutul 7 prin Harroui din penalty. Politano egala pentru gazde in minutul 24. Raspadori o ducea in avantaj pe Napoli in  inutul 36, insa golul acestuia fiind anulat pentru ofsaid. In cele din urma la pauza se intra in avantaj pentru oaspeti, Osimhen ducand scorul la 1-2 in minutul 42. Scorul final al meciului era stabilot de catre Osimhen in minutul 79.

Genoa – Fiorentina (1-4): Gruparea viola marca de 3 ori in prima repriza. Biraghi deschidea scorul in minutul 5, Bonaventura majora avantajul oaspetilor in minutul 11. Pana la pauza, Fiorentina acea sa mai marcheze odata, prin Gonzalez in minutul 40. Ultimele doua goluri ale meciului au fost marcate in debutul reprizei secunde, Mandragora ducea scorul la 0-4 in minutul 56, iar Biraschi ducea scorul la 1-4 in minutul 58 si stabilea astfel scorul final.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Serie A, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Serie A etapa 1: Alte rezultate

Sassuolo – Atalanta (0-2): ’83 De Katelaere (0-1), ’90+3 Zortea (0-2)

Empoli – Verona (0-1): ’75 Bonazzoli

Torino – Cagliari (0-0)

Clasament dupa etapa 1: Primele cinci