Biletul zilei - 16.04.2023

Premier League etapa 8: Arsenal pune tunurile pe contracandidate!

Premier League etapa 8:  Favorite care s-au impus

Man. United – Brentford (2-1):  La pauza se intra cu avantaj pentru oaspeti dupa reusita lui Jensen din minutul 26. Meciul se indrepta spre o victorie la limita a oaspetilor, insa finalul de meci avea sa fie unul interzic cardiacilor. McTomminay avea sa fie eroul gazdelor, egaland in minutul 90+3, dupa golul anulat lui Ajer in minutul 89 pentru ofsaid. Iar acelas McTomminay stabilind scorul final in minutul 90+7.

Fulham – Sheffield Utd (3-1): Prima repriza avea sa fie una alba. Gazdele reuseau sa deschida scorul in minutul 53 prin De Cordova-Reid. Oaspetii reuseau sa egaleze in minutul 68 prin autogolul lui Robinson. Fulham avea sa treaca din nou in avantaj dupa un nou autogol, al lui Foderingham in minutul 76. Scorul final al meciului era stabilit de catre Willian in minutul 90+2.

Everton – Bournemouth (3-0): Garner avea sa deschida scorul in minutul 8. Caramelele isi mareau avantajul in minutul 37 prin Harrison. Scorul final al meciului a fost stabilit de catre Doucoure in minutul 60.

Premier League etapa 8: Meciuri spectaculoase

Arsenal – Man. City (1-0): Mel mai asteptat meci al acestei etape, a fost un duel al tatonarilor, un meci foarte tacticizat. Ocaziile au fost de ambele parti, majoritare de partea tunarilor. Meciul se indrepta spre o remiza alba, insa finalul meciului, minutul 86, avea sa aduca reusita lui Martinelli.

Brighton – Liverpool (2-2): Gazdele reuseau sa deschida scorul in minutul 20 prin Adingra in urma unei duble greseli a cormoranilor. Liverpool avea sa intoarca scorul pana la pauza, Salah reusea sa egaleze in minutul 40 si sa duca echipa in avantaj in minutul 45+1 din penalty. In repriza secunda, pescarusii aveau sa salveze un punct, in urma reeusitei lui Dunk din minutul 78.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Premier League, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

West Ham – Newcastle (2-2): Ciocanarii reuseau sa intre cu avantaj la cabine, in urma reusitei lui Soucek in minutul 8. In debutul reprizei secunde, calutii de mare reuseau sa intoarca scorul, Isak marcand de 2 ori in minutele 57 si 62. In finalul meciului, minutul 89, Kudus avea sa salveze un punct pentru gazde.

Burnley – Cheslea (1-4): Nou promovata reusea sa deschida rapid scorul, in minutul 15 prin Odobert. In miniutul 42, egalitatea era restabilita in minutul 42, supa autogolul lui Al Dakhil. Leii albastrii aveau sa se dezlantuie in repriza secunda, Palmer ducand-o in avantaj pe Cheslea in minutul 50 din penalty. Sterling majora avantajul oaspetilor in minutul 65. Jackson avea sa isi treaca si el jumele pe lista marcatorilor in minutul 76 si sa stabileasca scorul final.

Premier League etapa 8: Alte rezultate

Luton – Tottenham (0-1): ’52 van de Ven

Crystal Pallace – Nottingham (0-0)

Wolves – Aston Villa (1-1): ’53 Hwang Hee-Chan (1-0), ’55 Torres (1-1)

Clasament dupa etapa 8: Primele cinci