Biletul zilei - 13.04.2024

Premier League etapa 38: Manchester City scrie istorie!

Premier League etapa 38: Favorite  care s-au impus

Man. City – West Ham (3-1): Campioana, deschidea scorul extrem de rapid printr-o executie de calibru a lui Foden, din minutul 2. In minutul 18, scorul avea sa ajunga la 2-0, acelasi Foden punctand din nou. In finalul primei reprize, ciocanarii reuseau sa marcheze si ei, prin Kudus in minutul 42 dintr-o foarfeca pe spate. Rodri reusea sa inchida meciul dupa revenirea de la cabine, in minutul 59 din pasa lui Bernardo Silva.

Sheffield Utd – Tottenham (0-3): Spurs deschidea scorul la capatului primul sfert de ora, minutul 14, prin Kulusevski din pasa lui Son, intrand cu acest avantaj minim la cabine. Cocosii au reusit sa mai introduca de 2 ori mingea in plasa in cea de a doua repriza, prin Porro pentru 0-2 in minutul 59. Si inchizand tabela prin Kulusevski in minutul 65.

Premier League etapa 38: Meciuri spectaculoase

Crsytal Palace – Aston Villa (5-0): Vulturii incheiau sezonul in mare forma, ajungand la 4 victorii in ultimele 5 runde. Scorul era deschis rapid, prin Mateta in minutul 9. La pauza avea sa se intre cu scorul de 2-0, Mateta marcand din nou in minutul 39. Eze majora avantajul vulturilor in minutul 54, imediat dupa revenirea de la tabele. Mateta isi completa tripla in minutul 63 din pasa lui Eze. Mateta mai marca un gol in minutul 66, insa golul sau era anulat pe motiv de ofsaid. Tabela se bloca in minutul 69, cand Eze isi consacra dubla.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Ligue 1, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Luton – Fulham (2-4): Cele doua reprize aveau sa fie destul de similare, in ambele marcandu-se cate 3 goluri. Cei ce deschideau scorul erau oaspetii, prin Adama Traore in minutul 43. In prelungirile primei reprize, min 45+1, Luton avea sa beneficieze de un penalty, transformat de catre Morris. Prima repriza avea insa sa se incheie in favoarea oaspetilor, Jimenez punctand in minutul 45+3 pentru 1-2. Fulham reusea sa isi majoreze avantajul, in minutul 49 prin acelasi Jimenez. Luton forta o revenire in minutul 55 cand reducea din diferenta prin Doughty. Cel ce avea sa stabileasca scorul final al meciului, era Wilson in minutul 69.

Brentford – Newcastle (2-4): Albinele deschideau scorul foarte rapid, in minutul 2, prin Toney, golul nefiind insa validat, pe motiv de ofsaid. Calutii de mare aveau sa se dezlantuie pana la pauza, marcand in 3 randuri. Mai intai deschizand scorul prin Barnes in minutul 21, si mai apoi majorandu-l prin Murphy in minutul 36, scorul pauzei fiind stabilit in minutul 38 de catre Isak. Primii ce marcau in cea de a doua repriza erau gazdele, ce reducea din diferenta prin Janelt in minutul 48. Brentford punea presiune in minutul 70, reusind sa reduca diferenta la doar un gol dupa reusita lui Wissa. Bruno Guimaraes avea sa risipeasca emotiile oaspetilor in minutul 77 cand marca pentru 2-4.

Premier League etapa 38: Alte rezultate

Burnley – Nottingham (1-2): ‘2 Wood (0-1), ’14 Wood (0-2), ’72 Cullen (1-2)

Brighton – Man. United (0-2): ’73 Dalot, ’88 Hojlund

Arsenal – Everton (2-1): ’40 Gueye (0-1), ’43 Tomiyasu (1-1), ’89 Havertz (2-1)

Liverpool – Wolves (2-0): ’34 Mac Allister, ’40 Quansah

Chelsea – Bournemouth (2-1): ’17 Caicedo (1-0), ’48 Sterling (2-0), ’49 Badiashile (2-1, autogol)