Biletul zilei - 03.03.2024

Premier League etapa 36: Cetatenii in urmarirea tunarilor!

Premier League etapa 36: Suprize

Crystal Palace – Man. United (4-0): Vulturii rapuneau diavolii categoric in acest duel cu cate 2 goluri pe repriza. Acestia reusind sa deschida scorul prin Olise in minutul 12, urmand ca Mateta sa majoreze scorul pana la pauza, in minutul 40 din pasa lui Richards. Gazdele isi majorau avantajul la 3 goluri in minutul 58 prin Mitchell. Scorul final al meciului era stabilit de cel ce deschidea scorul, Olise in minutul 66.

Premier League etapa 36: Favorite care s-au impus

Arsenal – Borunemouth (3-0): Tunarii deschideau scorul in ultimul minut al primei reprize, minutul 45, din penalty prin Saka. Arsenal isi majora avantajul in minutul 7o, Trossard marcand. Ultimul gol al meciului venea in minutul 90+7, autor fiind Rice.

Nottingham – Sheffield Utd (1-3): Cei ce deschideau scorul erau gazdele, prin Brereton Diaz in minutul 17 din penalty. Padurarii egalau in minutul 27 prin Hudson-Odoi si stabilind scorul pauzei scor 1-1. Padurarii aveau sa se impuna in cea de a doua repriza, marcand 2 goluri, mai intai trecand in avantaj prin golul lui Yates din minutul 51 si consacrandu-si victoria in minutul 65 dupa golul lui Hudson-Odoi.

Premier League etapa 36: Meciuri spectaculoase

Chelsea – West Ham (5-0): Leii parca au revenit la viata, avand sanse la un loc european la sfarsitul sezonului. Palmer, revelatia acestui sezon deschizand scorul in minutul 15. Gallagher puncta pentru 2-o in minutul 30. Scorul pauzei avea sa fie stabilit de catre Madueke in minutul 36 din pasa lui Thiago Silva. Chelsea mai puncta de doua ori in poarta in ciocanarilor, in minutul 48 prin Jackson si inca o data prin acelasi jucator in minutul 80.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Premier League, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Man. City – Wolves (5-1): Cetatenii erau cei ce deschideau scorul, prin Haaland din penalty. In prima repriza, norvegianul mai puncta de 2 ori, odata in minutul 35 din pasa lui Rodri si din nou din penalty in minutul 45+3. Wolves marca golul de onoare imediat dupa revenirea de la cabine, minutul 53 prin Hwang Hee-Chan. Superstarul norvegian marca si al 4-lea gol al sau, in minutul 54 din pasa lui Foden. Ultimul gol al meciului a fost marcat de catre Julian Alvarez in minutul 85.

Liverpool – Tottenham (4-2): Cormoranii rapun cocosii. Cormoranii deblocau tabela inca din minutul 16 prin Salah si avea sa intre la pauza cu avantaj de doua goluri dupa ce Robertson puncta si el in minutul 45. Scorul lua amploare si ajungea la 3-0 in minutul 50 prin Gakpo. Dupa alte 9 minute, Liverpool marca din nou, prin Elliot. Finalul de meci avea sa apartina oaspetilor, marcand pentru 4-1 prin Richarlison si pentru 4-2 prin Son in minutele 72 si 77.

Premier League etapa 36: Alte rezultate

Luton – Everton (1-1): ’24 Calvert-Lewin (0-1, penalty), ’31 Adebayo (1-1)

Brentford – Fulham (0-0)

Brighton – Aston Villa (1-0): ’87 Joao Pedro

Clasament dupa etapa 36: Primele sase