biletul zilei - 27.12.2023

Premier League etapa 33: Calculele se schimba!

Premier League etapa 33: Surprize

Arsenal – Aston Villa (0-2): In prima repriza nu s-a marcat niciun gol, insa a fost una tensionata, acordandu-se 3 cartonase galbene. Finalul meciului avea sa fie unul de cosmar pentru tunari si de vis pentru lei. Scorul era deschis abia in minutul 84 de catre Leon Bailey si inchis de catre Watkins in minutul 87.

Premier League etapa 33: Favorite care s-au impus

Man. City – Luton (5-1): La pauza avea sa se intre cu avantaj de doar un gol, in urma autogolul marcat de catre jucatorul oaspetilor Hashioka in minutul 2. In cea de a doua repriz, campioana avea sa se dezlantuie. Mai intai duca scorul la 2-0 prin Kovacic in minutul 64, urmand ca, golgheterul Haaland sa marcheze din penalty in minutul 76. Golul de onoare al oaspetilor avea sa vina in minutul 81, marcat de catre Barkley. Jeremy Doku avea sa isi treaca si el un gol in cont in minutul 87, acesta fiind unul din cei mai buni jucatori de pe teren. Tabela era inchisa in minutul 90+3 de catre Gvradiol.

Premier League etapa 33: Meciuri spectaculoase

Nottingham – Wolves (2-2): Prima repriza se aprindea inainte de pauza, lupii reusind sa deschida scorul in minutul 40 prin Cunha, iar padurarii egaland prin Gibbs-White in minutul 45+1. In cea de a doua parte, situatia se schimba, Nottingham marcand pentru 2-1 prin Danilo in minutul 57, iar Cunha egaland pentru 2-2 in minutul 62.

Bournemouth – Man. United (2-2): Gazdele erau cei ce marcau primii in acest duel, prin Solanke in minutul 14. Diavolii reuseau sa egaleze in minutul 31 prin capitanul Bruno Fernandes. La pauza se intra cu avantaj pentru Bournemouth, marcand din nou in minutul 36 prin Kluivert, 2-1. Man. United izbutea egalarea in minutul 65 prin acelasi Fernandes de data aceasta din penalty, inchizand tabela la 2-2.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Premier League, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Newcastle – Tottenham (4-0):  Cotofenel dadeau de pamant cu, cocosii. Newcastle avea sa marcheze cate 2 goluri pe repriza, mai intai deschizand scorul prin Isak in minutul 30 si majorandu-si avantajul doar 2 minute mai tarziu, Gordon marcand. Isak revenea de la cabine cu un nou gol, in minutul 51, ducand scorul la 3-0. Tabela era inchisa de catre fundasul Schar in minutul 87 in urma unui corner.

Chelsea – Everton (6-0): Duelul ce a inchis etapa. Revelatia acestui sezon de Premier League, Palmer deschidea scorul in minutul 13, marcand al doilea sau gol in minutul 18 si completandu-si tripla in minutul 29 cu un lob perfect in urma greselii lui Pickford. Pana la pauza, Chelsea marca si golul 4, prin Jackson in minutul 44. Cole Palmar scria istorie in minutul 64, cand marca al 4-lea sau gol din penalty si trecea in fruntea clasamentului marcatorilor. Scorul final era stabilit de catre tanarul Gilchrist in minutul 90.

Premier League etapa 33: Alte rezultate

Burnley – Brighton (1-1): ’74 Brownhill (1-0), ’79 Muric (1-1, autogol)

West Ham – Fullham (0-2): ‘9 Pereira, ’72 Pereira

Liverpool – Crystal Palace (0-1): ’14 Eze

Clasament etapa 33: Primele cinci