Rezumat Premier League etapa 25

Premier League etapa 32: Arsenal se incurca din nou in etapa meciurilor spectaculoase!

In aceasta etapa Manchester United, Manchester City si Brighton nu au jucat din cauza fazei semifinalelor FA Cup in care au fost angrenate.

Premier League etapa 32: Surprize

Arsenal – Southampton (3-3): Un meci care fara indoiala putea fi incadrat in categoria meciurilor spectaculoase avand in vedere thriller-ul de pe Emirates. Sfintii deschideau scorul in minutul 1 prin Alcaraz. Fostul jucator al tunarilor, Walcott majora avantajul oaspetilor in minutul 14. Martineli avea s areduca din diferenta marcand pentru 1-2 in minutul 20. In prima parte a reprizei secunde, Southampton avea sa retsabileasca avansul de 2 goluri dupa reuista lui Caleta-Car din minutul 66. Arsenal a reusit sa salveze un punct dupa 2 goluri marcate in minutele de final, Odegaard duce scorul la 2-3 in minutul 88, iar Saka stabilea scorul final 3-3 in minutul 90.

Premier League etapa 32: Meciuri spectaculoase

Liverpool – Nottingham (3-2): Dupa o prima repriza alba nimeni nu se astepta la o asa dezlantuire a ambelor echipe in a doua repriza. Cormoranii marcau primii prin Diogo Jota in minutul 47. Dupa doar 4 minute, in minutul 51, Williams restabilea egalitate. Jota avea sa marcheze din nou in minutul 55, readucand-o pe Liverpool in avantaj. Nottingham avea sa revina inca odata in joc in minutul 67 prin reusita lui Gibbs-White. Liverpool reusea sa mai marcheze odata in cele din urma, de data aceasta fara a fi egalata, golul victoriei fiind marcat de catre Salah in minutul 70.

Bournemouth – West Ham (0-4): Londonezii au facut instructie impotriva gruparii din Bournemouth. West Ham deschidea repede scorul, in minutul 5, Antonio ducea scorul la 0-1. Paqueta marca pentru 0-2 in minutul 12. Prima repriza se incheia cu un nou gol pentru West Ham, in minutul 43 prin Rice. In repriza secunda, oaspetii aveau sa mai marcheze odata prin Fornals in minutul 72.

Newcastle – Tottenham (6-1): Spurs vrea sa uite cat mai repede acest duel. Primele 21 de minute au fost un adevarat film de groaza pentru oaspeti. Newcastle a marcat in minutul 2 prin Murphy, minutul 6 prin Joelinton, Murphy din nou in minutul 9 si prin Isak in minutele 19 si 21. Acesta fiind si scorul pauzei. In repriza secunda Spurs avea sa marcheze golul de onoare in minutul 49 prin Kane. Ultimul gol al meciului avea sa fie marcat de catre Wilson in minutul 67.

Premier League etapa 32: Alte rezultate

Brentford – Aston Villa (1-1): ’65 Toney (1-0), ’88 Douglas Luiz (1-1)

Crystal Pallace – Everton (0-0)

Leicester – Wolves (2-1): ’13 Cunha (0-1), ’37 Iheanacho (1-1, penalty), ’75 Castagne (2-1)

Clasament dupa etapa 32: Primele sapte