Biletul zilei - 09.11.2023

Premier League etapa 30: Cormoranii iau avans!

Premier League etapa 30: Surprize

Chelsea – Burnley (2-2): Leii nu se regasesc nici in acest sezon. Gazdele reuseau sa deschida scorul in minutul 20 prin Disasi, insa golul sau era anulat pentru hent. Meciul avea sa se ingreuneze pentru oaspeti, Assignon era eliminat pentru cumul de cartonase in minutul 40, iar 3 minute mai tarziu si antrenorul Kompany era trimis in tribuna. Chelsea izbutea in cele din urma sa deschida scorul, prin Palmer in  minutul 44 din penalty, stabilind scorul pauzei. Burnley egala in debutul reprizei secunde, prin Cullen, minutul 47. Gazdele treceau din nou in avantaj in minutul 78, cand Palmer marca pentru a doua data. Oaspetii izbutea sa salveze un punct in acest duel, in minutul 81 prin O’Shea.

Premier League etapa 30: Favorite care s-au impus

Aston Villa – Wolves (2-0): Leii din Birmingham marcau cate un gol pe repriza. Mai intai deschizand scorul prin Diaby in minutul 36, intrand cu acest avantaj minim la pauza. Victoria gazdelor era stabilita de catre reusita lui Konsa din minutul 65 din pasa lui Diaby.

Tottenham – Luton (2-1): Meciul incepea cu o surpriza, Luton deschidea scorul in minutul 3 prin Chong, si intrand cu acest scoru la limita la cabine. In cea de a doua repriza, Tottenham reusea sa duca scorul in avantajul sau, egaland in minutul 51 dupa autogolul lui Kabore. Son Heung-Min avea sa aduca victoria gazdelor in minutul 86.

Liverpool – Brighton (2-1): Duelul incepea cu un gol rapid, in poarta gazdelor, Welbeck ducand scorul la 0-1 in minutul 2. Pana la pauza, Liverpool reusea sa egaleze in minutul 27 prin Diaz, iar acesta avea sa fie scorul pauzei. Salah, reusea sa o duca pentru prima data pe Liverpool in avantaj in minutul 65 din pasa lui Mac Allister. Liverpool marca din nou in minutul 71 prin Diaz, insa golul sau avea sa fie anulat pe motiv de ofsaid, asadar scorul final ramanand 2-1.

Premier League etapa 30: Meciuri spectaculoase

Sheffield Utd – Fulham (3-3): Prima repriza a fost una alba, fara goluri. Primii ce marcau in acest duel erau gazdele, Brereton Diaz deblocand tabela in favoarea gazdelor in minutul 58. Scorul redevenea egal in minutul 62, cand Palhinha marca pentru 1-1. Sheffield avea sa se dezlantuie, McBurnie ducand scorul la 2-1 in minutul 68, iar Brereton Diaz avea sa majoreze avantajul in minutul 70. Sheffield mai avea sa marcheze odata in minutul 82 prin McBurnie, insa golul sau erau anulat pe motiv de ofsaid. Finalul meciului avea sa apartina oaspetilor, care duceau scorul la 3-2 in minutul 86 p[rin De Cordova-Reid, urmand sa egaleze in minutul 90+3 prin Rodrigo Muniz.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Premier League, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Newcastle – West Ham (4-3): Primii ce aveau sa marcheze in acest duel, erau cei de la Newcastle prin Isak din penalty in minutul 6. Pana la pauza, West Ham avea sa intoarca scorul in favoarea sa, mai intai egaland prin Antonio in minutul 21, iar mai apoi ducand scorul la 1-2 prin Kudus in minutul 45+10. Scorul lua amploare in minutul 48, cand imediat dupa revenirea de la cabine, Bowen marca pentru 1-3. Cotofenele aveau sa se dezlantuie in ultimul sfert de ora al meciului. Isak marca din nou din penalty in minutul 77 si scorul ajungea la 2-3, dand un restart meciului. Barnes avea sa restabileasca egalitatea in minutul 83 din pasa lui Isak. In minutul 90, Newcastle dadea lovitura, prin Barnes care marca pentru 4-3. In prelungiri, Newcastle suferea o infrangere, Gordon fiind eliminat pentru cumul de cartonase.

Premier League etapa 30: Alte rezultate

Nottingham – Crystal Palace (1-1): ’11 Mateta (0-1), ’61 Wood (1-1)

Brentford – Man. United (1-1): ’90+6 Mount (0-1), 90+9 Ajer (1-1)

Man. City – Arsenal (0-0)

Bournemouth – Everton (2-1): ’64 Solanke (1-0), ’87 Beto (1-1), ’90+1 Coleman (2-1, autogol)

Clasament dupa  etapa 30: Primele cinci