Biletul zilei - 17.02.2024

Premier League etapa 27: Tunarii demoleaza cetatile!

Premier League etapa 27: Surprize

Brentford – Chelsea (2-2): Londonezii intrau in avantaj la cabine, Jackson reusind sa deschida scorul in minutul 35 din pasa lui Gusto. Albinele egalau rapid, in minutul 50 prin Roerslev Rasmunssen, revenind cu pofta de joc de la cabine. Wissa avea sa marcheze unul dintre golurile acestei etape, din foarfeca pe spate in minutul 69. Chelsea avea in cele din urma sa salveze un punct in mintul 83 cand Disasi marca din pasa lui Palmer.

Premier League etapa 27: Favorite care s-au impus

Luton – Aston Villa (2-3): Leii deschideau scorul prin golgheterul Watkins in minutul 24, urmand sa puncteze din nou prin acelasi jucator in minutul 38 si scorul pauzei avea sa fie 0-2. Luton reusea sa reduca din diferenta in minutul 66 prin Chong. In cele din urma, Luton reusea sa restabileaca egalitatea si sa reaprinda meciul in minutul 72 prin Morris. Villa reusea sa dea lovitura in minutul 89 prin Digne din pasa lui Diaby.

Tottenham – Crystal Palace (3-1): Prima avea sa fie una fara mari realizari, scorul pauzei fiind 0-0. Cei ce reuseau sa deschida scorul erau oaspetii, Eze fluturand plasa lui Vicario in minutul 59. Werner egala in minutul 77 din pasa lui Johnson si repornea meciul. Romero avea sa o aduca pe Tottenham in avantaj in minutul 80. Son Heung0-Min risipea emotiile gazdelor in minutul 88, capitanul profitand de pasa lui Johnson.

Newcastle – Wolves (3-0): Isak avea sa fie cel de deschidea scorul, suedezul punctand in minutul 14. Tanarul Gordon puncta si el pentru 2-0 in minutul 33, si astfel sa incheie scorul primei parti. Cea de a doua repriza avea sa mai aduca un singur gol, tot in poarta lupilor, Livramento inchizand tabela la 3-0 in minutul 90+2.

Premier League etapa 27: Meciuri spectaculoase

Everon – West Ham (1-3): Caramelele ratau sansa deschiderii scorului in minutul 45, cand Beto rata un penalty si astfel scorul pauzei avea sa fie 0-0. In cele din urma Beto isi lua revansa in minutul 56 cand reusea sa deschida scorul. Ciocanarii aveau sa se dezlantuie, mai intai egaland prin Zouma in minutul 62, urmand ca Soucek sa aprinda meciul in prelungiri, minutul 90+1 cu golul sau de 1-2. West Ham avea sa mai inscrie odata in prelungiri, Alvarez marcand si el in minutul 90+5.

Fulham – Brighton (3-0): Londonezii intrau cu avantaj dublu la cabine, dupa ce Wilson reusea sa modifice pentru prima data tabela in minutul 21, iar Rodrigo Muniz sa marcheze pentru 2-0 in minutul 32. Adama Traore era cel ce inchidea tabela in prelungiri din pasa lui De Cordova-Reid ( minutul 90+1).

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Premier League, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Man. City – Man. United (3-1): Un derby dezechilibrat total. Prima repriza, neasteptat avea sa se incheie in avantajul oaspetilor, diavolii reusind sa deschida scorul in minutul 8 prin Rashford printr-o superexecutie. Campioana avea sa revina montata de la cabine, Foden egala in minutul 56 cu o alta superexecutie. Foden avea sa fie cel ce majora avantajul cetatenilor, in minutul 80. Scorul final al meciului era incheiat de catre reusita golgheterului Haaland in minutul 90+1. Man. City a avut in acest duel nu mai putin de 27 de ocazii de gol si o posesie zdrobitoare de 73%.

Sheffield Utd – Arsenal (0-6): Tunarii, in urma acestui duel ajung la 21 de goluri marcate in ultimele 4 meciuri si doar unul incasat. Odegaard avea sa fie cel de deschidea balul inca din minutul 5. Scorul ajungea la 0-2 dupa ce Bogle marca in prorpie poarta in minutul 13. Martinelli ducea scorul la 0-3 in minutul 15 cand beneficia de pasa lui Kiwior. Havertz continua defilarea gazdelor in minutul 25 din pasa lui Martinelli. Rice inchidea scorul pauzei, 0-5 in minutul 39 din pasa lui Saka. In cea de a doua repriza, Arsenal mai marca un singur gol, prin fundasul Ben White in minutul 58 din pasa lui Havertz.

Premier League etapa 27: Alte rezultate

Nottingham – Liverpool (0-1): ’90+9 Nunez

Burnely – Bournemouth (0-2): ’13 Kluivert, ’88 Semenyo

Clasament dupa etapa 27: Primele cinci