Biletul zilei - 16.04.2023

Premier League etapa 13: Tunarii trec in frunte!

Premier League etapa 13: Favorite care s-au impus

Everton – Man. United (0-3): In minutul 3, Garnacho reusea sa deschida scorul cu o superexecutie ce si-a depus candidatura la golul anului si stabilind scorul primei reprize. Avantajul oaspetilor era marit de catre Rashford in minutul 56 din penalty. Martial stabilea scorul final al meciului in minutul 75.

Burnley – West Ham (1-2): Prima repriza se incheia cu scorul de 0-0. Gazdele reuseau sa deschida scorul inca din minutul 49, Rodriguez transformand un penalty acordat gazdelor. In minutul 86, meciul era reaprins, O’Shea marca in proprie poarta si scorul devenea 1-1. In cel din urma, ciocanarii aveau sa se impuna, Soucek marcand in minutul 90+1.

Premier League etapa 13: Meciuri spectaculoase

Fulham – Wolves (3-2): Gazdele deschideau scorul in minutul 7 prin Iwobi. Lupii reuseau sa egaleze in minutul 22 prin brazilianul Cunha. In avantaj pe Fulham avea sa ii aduca un brazilian, Willian marcand in minutul 59 din penalty. Wolves reusea sa egaleze din nouin minutul 75, prin Hwang Hee-Chan din penalty. In cele din urma, gazdele reuseau sa se impuna in minutul 90+4, cand Willian marca din nou, din penalty.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Premier League, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Nottingham – Brighton (2-3): Padurarii punctau rapid, in minutul 3 prin Elanga, 1-0. Pana la pauza, pescarusii reuseau sa intoarca scorul, Ferguson egaland in minutul 26, iar mai apoi Joao Pedro ducand scorul la 1-2 in minutul 45+4. Joao Pedro ducea avantajul oaspetilor la 2 goluri in minutul 58, cand transforma un penalty. Brighton avea sa fie ramane in inferioritate in minutul 73, cand Dunk era eliminat pentru comportament nesportiv. Scorul final al meicului era stabilit de Gibbs-White in minutul 76 din penalty.

Newcastle – Chelsea (4-1): Cotofenele deschideau scorul in minutul 13 prin Isak. La pauza se intra la egalitate, londonezii reuseau sa egaleze prin Sterling minutul 23. In cea de a doua repriza, gazdele aveau sa se dezlantuie, marcand de 3 ori. Lascelles o ducea din nou in avantaj pe Newcastle in minutul 60, dupa doar 1 minut, Joelinton ducea scorul la 3-1, min. 61. Diferenta de 3 goluri era stabilita de catre Gordon in minutul 83.

Premier League etapa 13: Alte rezultate

Man. City – Liverpool (1-1): ’27 Haaland (1-0), ’80 Alexander-Arnold (1-1)

Luton – Crystal Pallace (2-1); ’72 Mengi (1-0), ’74 Olise (1-10, ’83 Brown (2-1)

Brentford – Arsenal (0-1): ’89 Havertz

Tottenham – Aston Villa (1-2): ’22 Lo Celso (1-0), ’45+7 Torres (1-1), ’61 Watkins (1-2)

Clasament dupa etapa 13: Primele cinci