Biletul zilei - 11.08.2023

Premier League etapa 12: Cetatenii raman in frunte dupa etapa surprizelor!

Premier League etapa 12: Surprize

Brighton – Sheffield Utd. (1-1): Pescarusii reuseau sa puncteze foarte rapid, in minutul 6 prin Adingra si sa intre cu acest avantaj la cabine. Meciul avea sa se complice pentru gazde, in minutul 69, Dahoud incasa cartonasul rosu si isi lasa echipa in inferioritate numerica. In cele din urma, nou-promovata avea sa egaleze, prin autogolul lui Webster din minutul 74, meciul incheiandu-se la egalitate.

Bournemouth – Newcastle (2-0): Prima repriza avea sa se incheie cu scorul ce incepuse, 0-0. In minutul 60, Solanke, flutura pentru prima data poarta in acest meci. Acelasi Solanke aducea linistea in tribune in minutul 73, inscriind al doilea sau gol, si stabilind scorul final al meciului.

Wolves – Tottenham (2-1): In acest s-au simtit absentele importante din partea oaspetilor. Meciul incepea perfect pentru Tottenham, care deschidea scorul in minutul 3 prin Johnson si sa intre cu acest avantaj la pauza. Meciul parea a se indrepta spre o victorie la limita a oapsetilor, in finalul de meci avea sa fie altul. Mai intai, lupii egalau in minutul 90+1 prin Sarabia cu o super reusita, iar mai apoi Lemina sa aduca victoria in minutul 90+7.

Premier League etapa 12: Favorite care s-au impus

Aston Villa – Fulham (3-1): In minutul 27, avea loc prima modifcare a tabelei, Robinson inscria in proprie poarta, iar scorul devenea 1-0. Pana la pauza, leii isi mareau avantajul, McGinn puncta pentru 2-0 in minutul 42. Prima care marca in a doua parte era tot Aston Villa, Watkins inscriind si el in  minutul 64. Golul celor de la Fulham era marcat de cartre Jimenez in minutul 70.

Arsenal – Burnley (3-1): Tunarii reuseau sa deschida scorul in prelungirile primei reprize, prin Trossard (45+1). In debutul partii secunde, nou-promovata reusea sa egaleze, prin Brownhill in minutul 54. Dupa doar 3 minute, vicecampioana revenea in avantaj,  Saliba marcand in minutul 57. Scorul final al meciului era stabilit de catre Zinchenko in minutul 74.

Liverpool – Brentford (3-0): Cormoranii marcau de doua ori in prima jumatate de ora, prin Nunez, insa ambele goluri, din minutele 22 si 2 erau anulate pentru ofsaid. In cele din urma, Liverpool avea sa intre in avantaj la pauza, Salah marcand in minutul 39. Salah avea sa majoreze avantajul cu a doua sa reusit in minutul 62. Scorul final al meciului era stabilit de catre Diogo Jota in minutul 74.

Premier League etapa 12: Meciuri spectaculoase

Crystal Pallace – Everton (2-3): Meciul incepea fulgerator, Mykolenko deschizand scorul pentru Everton in minutul 1, iar Eze egaland in minutul 5 din penalty. Acesta fiind scorul pauzei. A doua parte avea sa inceapa din nou cu Everton marcand rapid, prin Doucoure in minutul 49. Pallace avea sa revina din nou pe tabela, de aceasta data prin Edouard in minutul 73. Golul decisiv al caramelelor era marcat de catre Gueye in minutul 86.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Premier League, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

West Ham – Nottingham (3-2): Ciocanarii au deschis scorul in minutul 3 prin Paqueta. In finalul primei reprize, padurarii reuseau sa egaleze, prin Awoniyi in minutul 44. Nottingham trecea in avantanj in minutul 63, Elanga marcand. Bowen, restabilea egalitatea dupa doar 2 minute. In minutul 88, Soucek avea sa marcheze pentru 3-2 si sa asigure victoria gazdelor.

Chelsea – Man. City (4-4): Un thriller de poveste pe Anfield. Cetatenii deschideau scorul in minutul 25 prin Haaland din penalty. Aristocratii reuseau sa egaleze in minutul 29 prin Thiago Silva. Gazdele treceau in avantaj in minutul 37, Sterling marcand. La pauza in cele din urma se intra la egalitate, City egaland in minutul 45+1 prin Akanji. Man. City, trecea din nou in avantaj in minutul 47, Haaland marcand din nou. Din nou aveas a revina Chelsea, Jackson trecandu-si si el numele pe lista marcatorilor. In minutul 86, campioana avea sa treaca pentru a 3-a oara in avantaj, prin reusita lui Rodri. Finalul de meci avea sa fie in cele din urma al lui Chelsea, care reusea sa egaleze in minutul 90+5 prin Palmer din penalty, jucator ce a venit chiar de la Man. City in aceasta vara.

Premier League etapa 12: Alte rezultate

Man. United – Luton (1-0): ’59 Lindelof

Clasament dupa etapa 12: Primele cinci