Biletul zilei - 14.01.2024

Ligue etapa 34: PSG, din nou campioana!

Ligue etapa 34: Suprize

Lens – Montpellier (2-2): Cele doau reprize aveau sa fie in oglinda, prima apartinand gazdelor, iar ce de a doua oaspetilor. Lens deschidea extrem de rapid scorul, in minutul 2, prin tanarul Wahi. Avantajul de 2 goluri al gazdelor era stabilit de catre Machado in minutul 45+2. Montpellier dadea semnalul revenirii in minutul 58, cand Maamma repornea jocul. In cele din urma oaspetii reuseau sa de lovitura si sa egaleze prin Mincarelli in minutul 74.

Ligue etapa 34: Favorite  care s-au impus

Lyon – Strasbourg (2-1): Lyon avea sa salveze un sezon care parea o absoluta dezamagire. Scorul pauzei avea sa fie 1-0, veteranul Lacazette reusind sa marcheze in minutul 39. Strasbourg revenea in joc in minutul 63, cand reusea sa egaleze prin Diarra. Gazdele reuseau in cele din urma sa dea lovitura in acest duel, prin acelasi Lacazette in minutul 90+5 din penalty.

Monaco – Nantes (4-0): Fosta campioana incepe meciul in forta, deschizand scorul in minutul 6 prin Ben Yedder, si vazundu-se cu un avantaj de 2 goluri in minutul 10 dupa reusita lui Kehrer. Scorul pauzei avea sa fie 3-0, dupa ce Camara puncta in minutul 24 din penalty. Monaco reusea sa isi consacreze victoria in minutul 61, dupa reusit lui Ben Seghir.

Ligue etapa 34: Meciuri spectaculoase

Toulouse – Brest (0-3): Prima repriza avea sa fie una fara goluri. A doua repriza avea sa aduca dezlantuirea oaspetilor, ce mai intai deschideau sccorul prin reusita lui Camara din minutul 48. Urmand ca sa marcheze din nou in minutul 54 prin Amavi. Tabela era inchisa la minutul 90 cand Kenny Lala puncta pentru ultima data in acest duel.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Ligue 1, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Lille – Nice (2-2): Nice incheia prima repriza cu un avantaj minim, dupa reusita lui Laborde din minutul 10. Lille egala prin islandezul Haraldson din minutul 55. Fosta campioana reusea sa intoarca scorul in minutul 73, cand Andre marca pentru 2-1. Finalul meciului avea sa fie unul aprins. Mai intai Nice egala prin Lotomba in minutul 90+2. Urmand ca in minutul 90+7 sa marcheze prin Traore pentru 2-3, insa golul fiind anulat pentru ofsaid. Meciul avea sa se incheie cu eliminare lui Zhegrova din minutul 90+7 pentru comportament nesportiv.

Ligue etapa 34: Alte rezultate

Mezt – PSG (0-2); ‘7 Soler, ’12 Lee Kang-In

Le Havre – Marseille (1-2): ’64 Aubameyang (0-1), ’77 Murillo (0-2), ’90+6 Bayo (1-2, penalty)

Reims – Rennes (2-1): ’48 Abdelhamid (1-0, penalty), ’80 Akieme (2-0), ’90+4 Rieder (2-1)