Biletul zilei - 24.11.2023

Ligue 1 etape 27: Campioana castiga un nou derby!

Ligue 1 etape 27: Surprize

Nice – Nantes (1-2): La pauza se intra cu avantaj de parte oaspetilor, dupa ce Abline in minutul 19 din pasa lui Amian. Nice izbutea egalarea in minutul 72, cand marcatorul Moffi transforma un penalty. Nantes reusea sa dea lovitura in minutul 76 prin Mostafa Mohamed.

Strasbourg – Rennes (2-0): Prima repriza avea sa fie una fara reusite de poarta. In cea de a doua repriza, gazdele aveau sa se dezlantuie, mai intai deschizand scorul prin Senaya in minutul 71, urmand ca mai apoi in minutul 73 sa isi asigure victoria prin Sebas.

Ligue 1 etape 27: Favorite care s-au impus

Marseille – PSG (0-2): Prima repriza avea sa fie una foarte tensionata, campioana incasand 4 cartonase galbene si un cardonas rosu prin Beraldo in minutul 40. Vitinha deschidea scorul pentru campiona in minutul 53 din pasa lui Demebele. Urmand ca Goncalo Ramos sa aduca victoria parisienilor in minutul 85 din pasa lui Asensio.

Ligue 1 etape 27: Meciuri spectaculoase

Lille – Lens (2-1): Fosta campioana era cea ce marca prima in acest duel, inca din minutul 9 prin Zhegrova, intrand cu acest avantaj la cabine. Zhegrova era cel ce marca si pentru 2-0, in minutul 60. Lens marca pentru 2-1, prin tanarul Wahi in minutul 78, insa nu avea sa mai revina pentru a salva un punct.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Ligue 1, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Clermont – Toulouse (0-3): Scorul era deschis repede in acest duel, prin Sierro in minutul 8 din penalty, intrand cu acest scor la pauza. Cea dea doua repriza avea sa mai aduca alte doua goluri in poarta celor de la Clermont. Dallinga marca in minutul 73 din pasa lui Magri. Tabela era inchisa la 0-3 de catre Sierro in minutul 79.

Metz – Monaco (2-5): Fosta campioana traversa o prima repriza foarte buna, marcand in 3 randuri, intrandu-se cu scorul de 0-3 la pauza. Scorul era deschis de catre Minamino in minutul 4. In minutul ajungea la 0-2 dupa ce Akliouche puncta, iar cel de al 3-lea gol al oaspetilor aveasafie marcat de catre Vanderson in minutul 16. Meciul se reaprindea in ultimul sfert de ora al jocului. Monaco ducand scorul la 0-4 in minutul 76 prin Balogun. Metz marca pentru 1-4 in minutul 78 prin Diallo, urmand ca Sane Ibou sa duca scorul la 2-4 in minutul 84. Tabela era inchisa la 2-5 in minutul 87 dupa ce Balogun marca din nou.

Ligue 1 etape 27: Alte rezultate

Lyon – Reims (1-1): ’55 Okumu (0-1), ’65 Nuamah (1-1)

Lorient – Brest (0-1): ’86 Del Castillo

Le Havre – Montpellier (0-2): ’72 Ferri (0-1), ’80 Jullien (0-2)

Clasament dupa  etapa 27: Primele sase