Ligue 1 etapa 9: Nice ramane in frunte dupa derby!

Ligue 1 etapa 9: Surprize

Lorient – Rennes (2-1): Prima repriza a adus toate cele 3 reusite ale meciului. In minutul 3, Lorient trecea pentru prima data in avantaj in minutul 3 dupa autogolul lui Omari. Rennes reusea sa egaleze in minutul 21 prin Blas. Scorul final al meciului era stabilit de catre Toure in minutul 45+2.

Ligue 1 etapa 9: Favorite care s-au impus

Lille – Brest (1-0): Gruparea din nordul Frantei reusea sa se impuna in acest duel cu un gol marcat rapid, in debutul meciului, mai exact minutul 6 prin Yazici.

Ligue 1 etapa 9: Meciuri spectaculoase

Lyon – Clermont (1-2): Clermont puncta prima, in minutu 10 prin Muhammed Cham. Avantajul oaspetilor era majora de catre Magnin in minutul 35. Pana la final, aveau sa mai marcheze si gazdele, in minutul 52 prin autogolul lui Ogier.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Ligue 1, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Monaco – Metz (2-1): Fosta campioana, se vedea condusa inca din minutul 4, nou-promovata deschizand scorul prin Camara. In finalul primei parti, Monaco avea sa revina in meci, Golovin egaland in minutul 42. In cele din urma, Golovin reusea sa aduca victoria lui Monaco cu al doilea sau gol marcat in minutul 55.

PSG – Strasbourg (3-0): Campioana, chiar daca nu mai dispune de aceeasi echipa de top, inca arata ca poate castiga. Mbappe deschide scorul in minutul 1o din penalty. Oaspetii egalau in minutul 13 prin Mothiba, insa golul acestuia era anulat pentru ofsaid. Soler majora avantajul parizienilor in minutul 31. In cea de a doua repriza, Ruiz isi trecea si el numele pe lista marcatorilor in minutul 77 si stabilea scorul final.

Ligue 1 etapa 9: Alte rezultate

Le Havre – Lens (0-0)

Nice – Marseille (11-0): ’79 Guessand

Toulouse – Reims (1-1): ’48 Richardson (0-1), ’51 Dallinga (1-1)

Nantes – Marseille (2-0): ’44 Mollet, ’74 Bamba

Clasament dupa etapa 9: Primele sase