Castiga 50 lei freebet cu misiunea de fotbal

Ligue 1 etapa 8: Campioana revine in etapa meciurilor spectaculoase!

Ligue 1 etapa 8: Favorite care s-au impus

Marseille – Le Havre (3-0): Gazdele deschideau scorul in minutul 18, prin autogolul lui Sangante. Aubameyang majora avantajul gazdelor in minutul 21. In minutul 40, Le Havre ramanea in inferioritate numerica, dupa al doilea galben incasat in minutul 40. Ultima reusita a meciului a fost produsa de Sarr in minutul 84.

Ligue 1 etapa 8: Meciuri spectaculoase

Rennes – PSG (1-3): Campioana tarversa o prima repriza foarte buna, reusind sa marcheze de 2 ori, Vitinha deschizand scorul in minutul 32, iar Hakimi majora avantajul in minutul 36. In minutul 56, Rennes reusea sa revina in meci prin golul lui Gouiri in minutul 56. Kolo Muani restabilea avantajul de goluri, in minutul 58 si implicit scorul final.

Reims – Monaco (1-3): In finalul primei reprize, Jakibs deschidea scorul, mai precis in minutul 42 si stabilea scorul pauzei 0-1. In debutul reprizei secunde, oaspetii aveau sa marcheze 2 goluri, prin Balogun in minutul 46 si Ben Yedder in minutul 49. Golul de onoare al gazdelor a fost marcat de catre Teuma in minutul 57 din penalty.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Ligue 1, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Lyon – Lorient (3-3): Oapsetii deschideau scorul in minutul 16 prin Kroupi. Pana la pauza, Lyon avea sa treaca in avantaj, Nuamah egaland in minutul 21, urmand ca mai apoi Lacazette sa marcheze 2 goluri, in minutele 22 si 41 din penalty. Lorient revenea in meci in minutul 54 prin Kroupi. Oaspetii reuseau sa egaleze in minutul 79 prin Yongwa.

Montepllier – Clermont (4-2): Meciul a fost abandonat din cauza unor incidente in tribuna. Al-Tamari deschidea scorul in minutul 16. Magnin, jucatorul oaspetilor egala in minutul 26. Gazdele aveau sa revina in avantaj in minutul 31 prin Savanier din penalty. In minutul 45, Konate marcand. Savanier o readucea din nou in avantaj pe gazde din penalty in minutul 48. Esteve o lasa in inferioritate numerica pe Montpellier in minutul 54, dupa un al doilea cartonas galben. Al-Tamari marca din nou in minutul 76 si stabilea scorul final. In minutul 90+2, jucatorul oaspetilor Neto Borges lasa echipa in inferioritate dupa un comportament nesportiv.

Ligue 1 etapa 8: Alte rezultate

Strasbourg – Nantes (1-2): ’50 Coco (0-1), ’58 Moutoussamy (0-2), ’90+1 Dion (1-2)

Metz – Nice (0-1): ’14 Boudaoui

Brest – Toulouse (1-1): ’27 Magri (0-1), ’90+2 Satriano (1-1)

Lens – Lille (1-1): ’45+2 Andre (0-1), ’70 Machado (1-1)

Clasament dupa etapa 8: Primele sase