Biletul zilei - 10.02.2023

Ligue 1 etapa 5: PSG primul pas gresit!

Ligue 1 etapa 5: Surprize

Lens – Metz (0-1): Vicecampioana nu se regaseste in acest inceput de sezon. Prima repriza aducea si golul decisiv al meciului, Asoro punctand in minutul 37.

Ligue 1 etapa 5: Meciuri spectaculoase

Reims – Brest (1-2): Gazdele deschideau scorul in minutul 19 prin Richardson, reusind sa intre cu acest scor la pauza. Brest reuseau sa revina rapid in joc si sa intoarca soarta jocului, Camara egaland la 1 in minutul 50, iar Lees-Melou stabilind scorul final 1-2.

Strasbourg – Montpellier (2-2): Cele doua reprize se afla in antiteza, prima repriza apartinad oaspetilor marcand 2 goluri, deschizand scorul in minutul 35 prin Khazri, iar Nordin sa stabileasca scorul primei reprize. In cea de a doua repriza, Strasbourg revenea in joc dupa autogolul lui Lecomte in minutul 63. Mothiba reusea egalarea in minutul 69, si reusea sa salveze un punct.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Ligue 1, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Lorient – Monaco (2-2): Debutul meciului aducea si primul gol, Lorient marcand in minutul 2 prin Tosin. Pana la capatul primei parti, liderul Monaco reusea sa revina, Golovin egaland in minutul 17. Monaco reusea sa treaca in avantaj in minutul 69 prin Balogun. Finalul de meci avea sa aduca bucuria gazdelor, Faivre egaland la 2 in minutul 90+7.

Rennes – Lille (2-2): Fosta campioana, Lille, deschidea scorul in minutul 33, prin Yoro si intrand cu acest avantaj la cabine. Dupa primul sfert de ora din partea  a doua, minutul 62, scorul devenea 0-2, Diakite marcand. Gazdele aveau sa revina in joc, Assignon o readucea pe Rennes in joc in minutul 74 marcand. In minutul 89, Salah stabilea scorul final al meciului, 2-2 si pastra un punct la Rennes.

PSG – Nice (2-3): Campioana se afal in fata primului esec al acestui sezon. Nice deschidea scorul, in minutul 21 marcand prin Moffi. Mbappe, superstarul francez, marca in minutul 29 si egala la 1. Oaspetii treceau din nou in avantaj in minutul 53, Laborde ducand scorul la 1-2. Moffi avea sa puncteze din nou in minutul 68, scorul devenind 1-3. Pana la final, cei ce aveau sa mai marcheze erau gazdele, Mbappe marcand pentru a doua ora in minutul 87.

3. Mostafa Mohamed (G/A: 4/0)
  4. Minamino (G/A: 3/3)

Program etapa 6: Meciuri interesante