Castiga 5 RON freebet pentru Real Madrid vs PSG

Ligue 1 etapa 4: Kylian Mbappe aduce culoarea in capitala Frantei!

Ligue 1 etapa 4: Surprize

Nantes – Marseille (1-1): Oaspetii incepeau in forta meciul, reusind sa puncteze in minutul 4 prin Sarr. In minutul 9, gazdele ramaneau in inferioritate numerica, Meupiyou fiind eliminat direcr pentru o tinere. Pana la pauza, Nantes avea sa egaleze, ,Mostafa Mohamend marcand in minutul 39. Marseille a fortat revenirea in avantaj in repriza secunda, insa fara sorti de izbanda.

Ligue 1 etapa 4: Favorite care s-au impus

Nice – Strasbourg (2-0): Fiecare repriza aducea cate un gol pe tabela, in prelungirile primei reprizei, mai precis minutul 45+1, Atal deschidea scorul din pasa lui Dante. La inceputul ultimul sfert de ora al meciului, Moffi, minutul 75, avea sa stabileasca scorul final si sa inderparteze emotiile gazdelor.

Ligue 1 etapa 4: Meciuri spectaculoase

Le Havre – Lorient (3-0): Prima repriza a fost una stearsa, fara gol sau mari ocazii de gol. In minutul 53, Kuzyaev reusea sa deschida scorul. Fiind urmat mai apoi de catre Aliouli in minutul 70 stabilind scorul de 2-0. Pana la final cei ce aveau sa marcheze erau tot gazdele, Mbemba stabilind scorul final in minutul 90+3.

Monaco – Lens (3-0): Gazdele au reusit sa puncteze de doua ori in prime repriza, Singo deschizand scorul in minutul 24, urmand ca mai apo, Golovin sa stabileasca scorul primei reprize in minutul 36. A doua repriza avea sa mai aduca inca un gol pentru gazde, Maripan stabilind scorul final al meciului inca din minutul 59.

Metz – Reims (2-2): Gruparea antrenata de Boloni, avea sa marcheze prima inca din minutul 7 prin Sabaly, 1-0. Reims revenea repede in joc prin Diakite, care egala la 1 in minutul 17, intrandu-se la cabine cu acest scor. Oaspetii reuseau sa treaca in avantaj in minutul 52, Teuma marcand pentru 1-2. Pana la final, gazdele aveau sa mai puncteze odata, Jallow egala la 2 in minutul 63 si stabilea scorul final 2-2.

Toulouse – Clermont (2-2): Prima repriza a reprezentat punctul culminant al meciului, marcandu-se 3 goluri. Gazdele aveau sa deschida scorul prin Aboukhlal in minutul 8. Magri majora avantajul gazdelor in minutul 14. Pana la finaul primei reprize, Kyei reducea din diferenta, marcand pentru 1-2 in minutul 34 din penalty. In a doua repriza Clermont revea in joc si reusea sa salveze un punct in prelungirile mciului, Ogier marcand in minutul 90+5.

Lyon – PSG (1-4): Prima repriza a apartinut categoric campioanei, care a reusit sa modifice tabela de 4 ori. Mai intai Mbappe deschidea scorul din penalty in minutul 4, fiind urmat de Hakimi in minutul 20. Asensio avea sa marcheze si el in minutul 38 scorul devenit 0-3. Ultimul cuvant de spus al primei reprize avea sa fie al lui Mbappe care ducea scorul la 0-4 in minutul 45+1. Repriza secunda avea sa aduca golul de onoare al gazdelor, marcat de catre Tolisso in minutul 74 din penalty.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Ligue 1, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

1. Mbappe (goluri: 5, pase de gol: 0)
  2. Ben Yedder ((goluri: 4, pase de gol: 0)
  3. Mostafa Mohamed (goluri: 4, pase de gol: 0)
  4. Minamino (goluri: 3, pase de gol: 3)

Program etapa 5: Meciuri interesante