Biletul zilei - 11.02.2023

Ligue 1 etapa 33: PSG pierde in etapa spectacolului!

Ligue 1 etapa 33: Surprize

PSG – Lorient (1-3): Lorient deschidea scorul in minutul 15 prin Le Fee. In minutul 20, PSG ramanea in inferioritate dupa al doilea cartonas galben incasat de catre Hakimi. Mbappe egala la 1 in minutul 29. La pauza se intra cu avantaj pentru oaspeti dupa reusita lui Wongwa din minutul 39. Lorient avea sa mai marcheze odata in repriza secunda, prin Dieng in minutul 88.

Ligue 1 etapa 33: Favorite care s-au impus

Lille – Ajaccio (3-0): Soarta meciului s-a hotarat in prima repriza, repriza in care Lille marca toate cele 3 goluri. Gomes deschidea scorul in minutul 22, urmand ca tot Gomes sa duca scorul la 2-0 in minutul 33. Scorul final era stabilit de catre Cabella in mintul 37.

Marseille – Auxerre (2-1): Auxerre intra cu avantaj la pauza dupa reusita lui Toure din minutul 33. Marseille intorcea soarta meciului in 2 minute prin reuistele lui Under din minutul 5 si Sanchez din minutul 77.

Troyes – Nice (0-1): Nice se impunea prin reuista din minutul 2 a lui Boudaoui. Fortand restul meciului marcare golului detasator insa fara rezultate.

Ligue 1 etapa 33: Meciuri spectaculoase

Rennes – Angers (4-2): Prima repriza a fost una extrem de buna din punct de vedere al jocului ambelor echipe intrandu-se la cabine cu scorul de 2-2. Angers deschidea scorul in minutul 19 prin Bentaleb din penalty. Rennes intorcea scorul prin golul lui Gouiri din minutul 25 si autogolul lui Hountondji din minutul 35. Angers egala prin Niane in minutul 42. Rennes se desprindea in repriza secunda prin reusitele lui Doku din minutule 54 si 84.

Monaco – Montpellier (0-4): La pauza se intra cu scorul de 0-1 dupa reusita lui Nordin din minutul 28. Repriza secunda aduce caderea catastrofala a fazdelor. Maouassa marca pentru 0-2 in minutul 65, urmand ca Nordin sa duca scorul la 0-3 in minutul 72, iar Mavidi sa duca scorul la 0-4 in minutul 79.

Strasbourg – Lyon (1-2): Toate cele 3 goluri au fost marcate in prima repriza. Lyon deschidea scorul in minutul 10 prin Barcola, insa golul acestuia era anulat pentru ofsaid. Pana la urma scorul era deschis de gazde prin reusita lui Sanson din minutul 15. Lyon intorcea scorul in 4 minute prin reusitele lui Lukeba din minutul 32 si Caqueret din miniutul 36.

Ligue 1 etapa 33: Alte rezultate

Clermont – Reims (1-0): ‘4 Kyei

Clasament dupa etapa 33: Primele cinci