Biletul zilei - 10.04.2024

Ligue 1 etapa 31: Lupta pentru grupele Champions League ramane apriga!

Ligue 1 etapa 31: Surprize

PSG – Le Havre (3-3): Le Havre deschidea scorul in minutul 19 prin Operi. Campioana egala in minutul 29 prin Barcola. La pauza avea sa fie o surpriza, scor 1-2, Le Havre marcand din nou in minutul 38 prin Ayew. Scorul avea sa ia amploare, ajungand la 1-3 dupa ce Toure marca din penalty in minutul 61. PSG revenea in joc in minutul 78 prin golul lui Hakimi. Ramos reusea sa salveze un punct pentru lider, marcand pentru 3-3 in minutul 90+4.

Ligue 1 etapa 31: Favorite care s-au impus

Metz – Lille (1-2): Meciul se consacra din prima repriza. Metz avea sa deschida scorul in minutul 23 din penalty prin Mikautadze. Ismaily egala pentru fosta campioana in minutul 31. Victoria oaspetilor era adusa de catre Yazici in minutul 44.

Strasbourg – Nice (1-3): Strasbourg, echipa ce face parte din grupul de actiuni al celor de la Chelsea, deschidea scorul in minutul 18 prin Bakwa. Nice egala pana la pauza, in minutul 44 egala, prin Guessand din penalty. Veteranul Dante o ducea in avantaj pe Nice in minutul 52 din pasa lui Boga. Victoria oaspetilor era stabilit de catre Sanson in minutul 84, marcand din pasa lui Perraud.

Ligue 1 etapa 31: Meciuri spectaculoase

Clermont – Reims (4-1): Clermont debloca tabela in acest duel prin Muhammed Cham din penalty in minutul 31. La pauza era egalitate, Reims egaland inca din minutul 33 prin Nakamura. Clermont avea sa treaca din nou in avantaj in minutul 56 dupa un nou penalty transformat de acelasi Muhammed Cham. Meciul se ingreuna pentru oaspeti in minutul 77, De Smet fiind eliminat. Gazdele punctau din nou in minutul 79 prin golul lui Rashani. Rashani avea sa mai puncteze odata in acest duel, marcand in minutul 90.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Ligue 1, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Lyon – Monaco (3-2): Monaco deschidea scorul extrem de rapid, prin Ben Yedder in minutul 1. Lyon revenea in joc in minutul 22, egaland prin Lacazette. La pauza era avantaj pentru gazde, Benrahma ducand scorul la 2-1 in minutul 26. Ben Yedder marca pentru a doua data in acest duel, in minutul 60, scorul devenind 2-2. Ben Yedder avea sa marcheze si al treilea gol al sau in minutul 79, insa golul sau era anulat pe motiv de ofsaid. Cei ce avea sa castige insa erau gazdele, ce dadeau lovitura prin Fofana in minutul 84.

Rennes- Brest (4-5): Un meci absolut fantastic. Rennes incepea acest dule in forta, marcand de doua ori in primele 9 minute, prin Kalimuendo in minutele 4 si 5. Brest reducea din diferenta in minutul 11 prin Mounie si sa stablieasca scorul primei reprize. Brest egala in minutu 48, imediat de la revenirea de la cabine prin autogolul lui Omari. Oaspetii marcau din nou, reusind o remontada astfel in minutul 54 prin golul lui Satriano. Scorul ajungea la 2-4, de data aceasta marcand Camara in minutul 66. Rennes revenea in joc in minutul 68 prin golul belgianului Theate. Gazdele reuseau sa intre din nou in carti, egaland prin Terrier in minutul 79. Oaspetii dadeau lovitura la ultima faza, castigand prin golul lui Brassier din minutul 90+5.

Ligue 1 etapa 31: Alte rezultate

Montpellier – Nantes (1-1): ‘2 Adams (1-0), ‘7 Abline (1-1)

Lorient – Toulouse (1-2): ’19 Ponceau (1-0), ’59 Dallinga (1-1), ’83 Cissoko (1-2)

Marseille – Lens (2-1): ‘1 Aubameyang (1-0), ’77 Said (1-1), ’85 Gueye (2-1)

Clasament dupa etapa 31: Primele sase