Castiga 50 lei freebet cu misiunea de fotbal

Ligue 1 etapa 3: PSG isi revine in etapa duelurilor aprinse!

Ligue 1 etapa 3: Surprize

Lorient – Lille (4-1): Lorient incepea meciul in forta, reusind sa puncteze de doua ori in primele 10 minute. Abergel deschidea scorul in minutul 9, urmand ca Ponceau sa marcheze in minutul 10 si stabileasca scorul pauzei. David o readucea pe Lille in joc in minutul 55 marca pentru 2-1. Pana la final cei ce aveau sa marcehze erau tot gazdele, Faivre ducea scorul la 3-1 in minutul 62 si Le Goff in minutul 67. Kroupi ducea scorul la 4-1, insa golul acestuia din minutul 75 era anulat pentru ofsaid.

Rennes – Le Havre (2-2): Rennes deschidea rapid scorul, in minutul 10 Blas puncta. Wooh majora avantajul gazdelor in minutul 24. Pana la pauza, Le Havre reducea din diferenta, Alioui in minutul 40. In minutul 62, oaspetii ramaneau in inferioritate dupa al doilea galben incasat de catre Grandsir. Pana la urma, oaspetii reuseau sa egaleze, Alioui isi consacra dubla in minutul 70.

Ligue 1 etapa 3: Favorite care s-au impus

Marseille – Brest (2-0): Olimpicii marcau cate un gol pe repriza. Mbemba Ch. deschidea scorul in minutul 4 si astfel gazdele intrau in avantaj la cabine. Scorul final al meciului era stabilit de catre Sarr in minutul 65.

Ligue 1 etapa 3: Meciuri spectaculoase

Montpellier – Reims (1-3): Oaspetii deschideau scorul in minutul 8 prin Abdelhamid. Teuma majora avantajul oaspetilor in minutul 41. Scorul primei reprize era satbilit de catre Al-Tamari din minutul 45+3, 1-2 scorul pauzei. Scorul final al meciului era satbilit in minutul 56 de catre Teuma.

PSG – Lens (3-1): PSG inregistreaza prima victorie a noului sezon. Scorul meciului era deschis in ultimul minut al primei reprize, minutul 45 de catre Asesnsio. Mbappe majora rapid avantajul gazdelor, in minutul 52 reusind sa puncteze. Mbappe isi mai trecea odata numele pe lista marcatorilor, punctand din nou in minutul 90. Scorul final al meciului era stabilit de golul de onoare al oaspetilor marcat de Guilavogui din minutul 90+4.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Ligue 1, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Nantes – Monaco (3-3): Cele doua reprize se afla in concortanda. Prima repriza a apartinut gazdelor, reusind sa intre in avantaj la cabine cu scorul de 2-1. Mostafa Mohamed deschidea scorul pentru gazde in minutul 5 din penalty, iar Castelletto ducea scorul la 2-0 in minutul 15. Minamino reducea din diferenta in minutul 27. Mostafa Mohamed puncta din nou in debutul reprizei secunde, minutul 48 si scorul devenea 3-1. Ben Yedder reducea diferenta la un gol, 3-2 in minutul 58. Boadu avea sa aduca un punct oaspetilor cu golul sau din minutul 85.

6. Rennes ( 5p)

1. Ben Yedder (goluri: 4, pase de gol: 0)
  2. Minamino (goluri: 3, pase de gol: 2)
  3. Del Castillo (goluri: 3, pase de gol: 1)
  4. Adams (goluri: 3, pase de gol: 0)

Program etapa 4: Meciuri interesante