Biletul zilei COTA 5 - 30.01.2022

Ligue 1 etapa 28: Lupta pentru UCL se aprinde!

Ligue 1 etapa 28: Surprize

Lens – Le Havre (1-1): Prima repriza avea sa fie una alba, fara realizari. Lens marca prima in acest duel, in minutul 53 prin Sotoca insa golul sau avea sa fie anulat pe motiv de ofsaid. In cele din urma, Lens reusea sa deschida scorul, in minutul 58 prin Frankowski. Le Havre izbutea sa salveze un punct in finalul meciului, in minutul 78 prin penalty-ul transformat de Sabbi.

PSG – Clermont (1-1): Campioana se vedea condusa in prima repriza, dupa ce Keita il invingea pe Tenas in minutul 32. PSG reusea sa egaleze rapid, in prelungirile primei reprize, 45+6 prin Mayulu, insa golul tanarul jucator avea sa fie anulat pe motiv de ofsaid. Campioana reusea sa salveze un punct in minutul 85 prin Ramos.

Ligue 1 etapa 28: Favorite care s-au impus

Montpellier – Lorient (2-0): Prima repriza avea sa fie una fara gol insa una tensionata, cu 4 cartonase galbene. Scorul avea sa fie deschis la finalul primei ore de joc, minutul 55 din penalty de catre Savanier. Karamoh risipea emotiile gazdelor, dupa ce trimitea mingea in poarta in minutul 90.

Ligue 1 etapa 28: Meciuri spectaculoase

Nantes – Lyon (1-3): Nantes intra cu avantaj la pauza dupa ce Abline debloca tabela in minutul 16. In cea de a doua repriza, Lyon arata ca inca este una dintre echipele bune ale Frantei chiar daca se afla intr-un sezon slab. Lacazette avea sa restabileasca egalitatea in minutul 75. Dupa doar 2 minute, Lyon trecea in avantaj dupa ce Fofana marca. Tabela era inchisa in minutul 90+4 de catre Orban.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Ligue 1, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Lille – Marseille (3-1): Prima repriza avea sa fie una fara goluri. Lille era prima marcatoare a acestui duel, in minutul 54 prin David din penalty. Scorul ajungea la 2-0 in minutul 71, Cabella marcand. Scorul se reducea in minutul 81, dupa ce Ismaily marca in proprie poarta. Scorul final al meciului era stabilit de catre Gudmundsson in minutul 84, 3-1.

Brest – Metz (4-3): Punctul culminant al primei reprize avea sa fie prima repriza, unde se marcau 4 din cele 7 goluri ale meciului si fiind in concordanta una cu cealalta. Metz marca prima in acest duel, deblocand repede duelul, in minutul 6 prin Traore. Brest reusea sa egaleze in minutul 12 prin Chardonnet. Doumbia marca pentru 2-1 in minutul 31. Scorul pauzei avea sa fie 3-1 dupa ce Mounie marca in minutul 38. Golul 4 al gazdelor avea sa fie marcat de catre Satriano in minutul 60. Ultimul sfert de ora al meciului avea sa fie al oaspetilor, Mikautadze marca pentru 4-2, urmand ca al doilea gol al jucatorului  georgian din minutul 80 avea sa relanseze meciul. Oaspetii nu reuseau in cele din urma sa revina pe tabela.

Ligue 1 etapa 28: Alte rezultate

Toulouse – Strasbourg (0-0)

Reims – Nice (0-0)

Monaco – Rennes (1-0): ’25 Akliouche

Clasament dupa etapa 28: Primele sase