Rezumat Ligue 1 etapa 26

Ligue 1 etapa 25: Monaco profita de pasii gresiti ai fruntaselor!

Ligue 1 etapa 25: Surprize

PSG – Reims (2-2): Cei ce aveau sa deschida scorul, erau oaspetii, care deblocau tabela prin Munetsi in minutul 7. Egalitatea era restabilita in minutul 17, cand Abdelhamind marca in propriu poarta. PSG trecea in avantaj in minutul 19, Ramos punctand pentru 2-1. Scorul final era stabilit inca din minutul 45, Diakite egaland din pasa lui Agbadou. In cea de a doua repriza, campioana ataca victoria, insa fara a reusi sa marcheze scorul decisiv.

Ligue 1 etapa 25: Favorite care s-au impus

Strasbourg – Monaco (0-1): Prima repriza era una fara goluri, insa una tensionata, Monaco incasand 2 cartonase galbene. In cele din urma, fosta campioana reusea sa dea lovitura, Ben Seghir in minutul 72 din pasa lui Akliouche.

Marseille – Nantes (2-0): Scorul pauzei avea sa fie 1-0, Aubameyang debloca tabela in minutul 17. Cea de a doua repriza, avea sa continue in acelasi mod, Aubameyang marca pentru 2-0 si isi consacra asadar o dubla in minutul 79 si implicit aducand victoria gazdelor.

Ligue 1 etapa 25: Meciuri spectaculoase

Nice – Montpellier (1-2): Meciul era stabilit inca din prima parte a acestui duel. Mai intai, Montpellier avea sa treaca in avantaj, dupa ce Todibo isi trimitea mingea in proprie poarta in minutul 10. Dupa doar 2 minute, Nice egala, Jeremy Boga fluturand plasa din pasa lui Laborde. Oaspetii reuseau sa de lovitura in minutul 42 din penalty, prin Savanier.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Ligue 1, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Lille – Rennes (2-2): Cele doua reprize aveau sa fie in antiteza, prima apartinand oaspetilor ce intra cu avantaj de 2 goluri la cabine. Blas deschidea scorul pentru Rennes in minutul 1, iar Kalimuendo stabilind scorul pauzei 0-2 in minutul 20. Meciul era reaprins in minutul 84, cand Jhonatan David marca din pasa lui Dago pentru 1-2. David reusea sa aduca un punct gazdelor in prelungirile meciului, minutul 90+1.

Ligue 1 etapa 25: Alte rezultate

Lens – Brest (1-0): ’32 Agullar

Metz – Clermont (1-0); ’33 Mikautadze (1-0)

Le Havre – Toulouse (1-0): ’60 Operi

Lorient – Lyon (0-2): ’52 Tagliafico, ’64 Balde

Clasament dupa etapa 25:  Primele sase