Biletul zilei - 29.12.2022

Ligue 1 etapa 24: Campioana se incurca in etapa surprizelor!

Ligue 1 etapa 24: Surprize

Rennes – Lorient (1-2): Prima repriza se incheia cu scorul de inceput, 0-0. Lorient avea sa fie prima ce puncta in acest duel, Bamba deschizand scorul in minutul 59. Meciul avea sa se aprinda in finalul meciului, mai intai Lorient majorandu-si avantajul in minutul 90 prin Kroupi, iar Gouiri stabilind scorul final 1-2 in minutul 90+3.

Ligue 1 etapa 24:Favorite care s-au impus

Clermont – Marseille (1-5): Marseille deschidea scorul in minutul 23 prin Ndiaye si reusea sa intre cu acest avantaj la cabine. Clermont reusea sa egaleze in minutul 53 prin Boutobba din pasa lui Ogier. Aubamenyang avea sa ii readuca in avantaj pe Marseille in minutul 59. Scorul lua amploare in minutul 67, Clauss ducea scorul la 1-3. Luis Henrique avea sa puncteze si el in minutul 80 din pasa lui Moumbagna. Moumbagna inchidea tabela la scorul de 1-5.

Ligue 1 etapa 24: Meciuri spectaculoase

Lyon – Lens (0-3): Lens deschidea scorul in finalul primei reprize, prin Sotoca din pasa lui Pereira da Costa in minutul 43, stabilind scorul primei reprize. Wahi avea sa majoreze avantajul oaspetilor in minutul 53 din penalty. Meciul devenea mai greu pentru gazde dupa ce Maitland-Niles era eliminat in minutul 84. Meciul avea sa mai aduc un gol, in minutul 87 prin Danso.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Ligue 1, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Montpellier – Strasbourg (2-2): Prima repriza era una fara goluri. Cei ce reuseau sa modifice pentru prima data tabela erau oaspetii, prin Diarra din penalty in minutul 47. Gazdele egalau in cele din urma in minutul 71 prin Nordin din pasa lui Savanier. Strasbourg trecea din nou in avantaj in minutul 83 cand Emegha marca. Scorul final era stabilit de un nou gol al lui Nordin din minutul 87.

Ligue 1 etapa 24: Alte rezultate

Monaco – PSG (0-0)

Reims – Lille (0-1); ’56 David

Brest – Le Havre (1-0): ’34 Lees-Melou

Nantes – Metz (0-2): ’58 Mikautadze (penalty), ’60 Udoi

Toulouse – Nice (2-1): ‘8 Moffi (0-1), ’65 Dallinga (1-1), ’69 Gboho (2-1)

Clasament dupa etapa 24: Primele sase