Biletul zilei - 11.02.2023

Ligue 1 etapa 2: PSG o noua dezamagire!

Ligue 1 etapa 2: Surprize

Toulouse – PSG (1-1): La pauza se intra cu scorul de 0-0, fiind o repriza contrlata in mare parte de catre campioana. Renegatul Mbappe avea sa deschida scorul in minutul 62 dintr-un penalty obtinut tot de acesta. Insa in final, gazdele reusea sa egaleze prin Aboukhlal din penalty in minutul 87.

Metz – Marseille (2-2): La pauza se intra cu avantajul oaspetilor dupa golul marcat de catre Soglo in minutul 14. Avantajul oaspetilor era amjorat de catre Rongier in minutul 52 insa golul era anulat pentru un fault. Lo avea sa o lase in inferioritate pe Metz in minutul 59 incasand un cartonas rosu. Metz in inferioritatea numerica avea sa intoarca scorul, Sabaly egaland in minutul 65, iar in minutul 71, Mikautadze ducand scorul la 2-1. Pana la urma Marseille avea sa salveze un punct, Vitinha egaland la 2 in minutul 82.

Ligue 1 etapa 2: Favorite care s-au impus

Reims – Clermont (2-0): Gazdele marcau cate un gol pe repriza, Munetsi decshizand scorul in prima repriza, mai precis in miniutul 17. Meciul decurgea spre o victorie la limita a gazdelor, insa finalul meciului aducea linistea gazdelor, Daramy ducand scorul la 2-0 in minutul 84.

Lille – Nantes (2-0): Rezultatul pauzei avea sa fie o remiza alba. Golgheterul gazdei, David avea sa deschida scorul in minutul 66. Alexsandro o lasa in inferioritate pe Lille dupa rosul incasat in minutul 78. Pana la final tot gazdele aveau sa marcheze, Ounas stabilind scorul final 2-0 in minutul 90+3.

Ligue 1 etapa 2: Meciuri spectaculoase

Le Havre – Brest (1-2): Oaspetii deschideau scorul in minutul 28 prin Del Castillo si intra cu acest avantaj la cabine. Inceputul reprizei secunde avea sa aduca celelalte doau goluri ale meciului. Gazdele egalau in minutul 52 prin Kuzyaev, iar Brassier puncta pentru 1-2 in minutul 56.

Monaco – Strasbourg (3-0): La jumatatea primei reprize, Monaco avea sa deschida scorul prin golul lui Minamino, minutul 20. La cabine se intra in cele din urma cuu avantaj marit oentru agzde, Minamino punctand din nou in minutul 36. Minutul 58 aducea ultimul gol al mecului marcat de catre Ben Yedder, iar Minamino trecandu-si in lista un titlu de omul meicului dupa 3 goluri marcate si un asist.

Lyon – Montepellier (1-4): Oaspetii traversau o prima repriza excelenta, Nordin deschizand scorul la 0-1 in minutul 20. Adams ducea scorul la 0-2 in minutul 29 insa golul acestuia fiind anulat pentru ofsaid. La pauza se intra in cele din urma cu scorul de 0-2, Al-Tamari marcand in minutul 39. Al-Tamari puncta din nou in minutul 66, ducand scorul la 0-3. Golul gazdelor era marcat de catre Lacazette in minutul 69. Lacazette avea sa fie eliminat in minutul 80 in urma unei loviri cu cotul. Scorul final al meciului era stabilit de catre Adams in minutul 89, scor final 1-4.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Ligue 1, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Ligue 1 etapa 2: Alte rezultate

Lens – Rennes (1-1): ‘3 Machado (1-0), ’53 Bourigeaud (1-1)

Lorient – Nice (1-1): ’64 Guessand (0-1), ’77 Doucoure (1-1)

6. Marseille ( 4 p)

1. Del Castillo (goluri: 3, pase de gol: 1)
  2. Adams (goluri: 3, pase de gol: 0)
  3. Ben Yedder (goluri: 3, pase de gol: 0)
  4. Minamino (goluri: 2, pase de gol: 2)

Program etapa 3: Meciuri interesante