Biletul zilei - 09.04.2023

Ligue 1 etapa 1: Spectacolul incepe inca din start!

Ligue 1 etapa 1: Surprize

Montpellier – Le Havre (2-2): Oaspetii marcau pentru prima data in acest meci prin Lloris in minutul 5, avantaj cu, care avea sa se intre la cabine. Gazdele reuseau sa intoarca jocul cu doua goluri alea lui Adams intr-un interval de 2 minute, minutele 58 si 60. Le Havre avea sa salveze un punct in cele din urma, egaland la 2 in minutul 90 prin Grandsir.

PSG – Lorinet (0-0): Parizienii debutau cu stangul in acest sezon, chiar daca au domitat pe tot parcursul meciului, avand o posesie de 78%, un numar foarte mare de suturi trimise spre poarta, 20 la numar. Portarul oaspetilor a avut o influenta majora asupra acestui scor, reusind 4 interventii importante.

Ligue 1 etapa 1: Favorite care s-au impus

Marseille – Reims (2-1): Ito deschidea scorul in minutul 10, marcand primul gol al lui Brest din noul sezon. Marseille avea sa revina repede in meci, egaland prin Ounahi in minutul 23. Ito marca din nou in minutul 39, insa golul acestuia fiind anulat. Marseille avea sa marcheze din nou in repriza secunda, Vitinha pastra cele trei puncte la Marseille.

Nu uitati, daca doriti sa pariati pe Ligue 1 puteti arunca o privire peste lista cu bonus fara depunere, prezenta pe site-ul nostru.

Ligue 1 etapa 1: Meciuri spectaculoase

Brest – Lens (3-2): Lens incepea in ritm alert acest meci, reusind sa marcheze de doua ori, prin Sotoca in minutul 11 si Machado in  inutul 22. In prelungirirle primei reprize, gazdele reduceau din diferenta prin reuista lui Del Castillo din penalty. Lala restabilea egalitatea in minutul 56.  Lens ramanea in inferioritate numerica in minutul 82 dupa cartonsaul rosu incasat de Thomasson. In minutele de final al meciului, Brest beneficia de un nou penalty, transformat de acelasi Del Castillo in minutul 87.

Clermont – Monaco (2-4): Clermont marca pentru 1-0 in minutul 7 prin Wieteska. Pana la pauza Monaco trecea in avantaj, Vanderson egala in minutul 26, iar Ben Yedder stabilea scorul pauzei 1-2 in minutul 43. In debutul reprizei secund, Clermont egala prin Muhammed Cham in min. 53. Ben Yedder o aducea din nou pe Monaco in avantaj in minutul 70, iar Akliouche stabilea scorul final 2-4 in minutul 90+2.

Rennes – Metz (5-1): Prima repriza aducea doua goluri pe tabela, Rennes deschidea scorul in minutul 20 prin Kalimuendo, iar Maziz egala pentru Metz in minutul 21 si stabilea scorul pauzei. Gazdele aveau sa se dezlantuie in a doua repriza, marcand 4 goluri. Gouiri ducea scorul la 2-1 in minutul 51, fiind urmat apoi de Doku in minutul 67. Finalul meciului avea sa ii apartina lui I. Salah care marca de doua ori in minutele 87 si 90+3.

Ligue 1 etapa 1: Alte rezultate

Nice – Lille (1-1): ’18 Lborde (1-0), ’90+3 Diakite (1-1)

Nantes – Toulouse (1-2): ’13 Mostafa Mohamed (1-0, penalty), ’62 Aboukhlal (1-1), ’90+1 Nicolaisen (1-2)

Srasbourg – Lyon (2-1): ’63 Bellegarde (1-0), ’75 Mothiba (2-0), ’88 Tagliafico (2-1)

Clasament dupa etapa 1: Primele sase