Biletul zilei - 24.07.2023

Liga 1 – SUPERLIGA etapa a 5-a: Rapid in impas, dupa un nou meci slab!

Cele trei grupari, FCSB, Sepsi, Farul, angrenate in tururile preliminare UECL si-au amanat dueluri din aceasta etapa.

Liga 1 – SUPERLIGA etapa a 5-a: Surprize

Rapid – Petrolul (0-2): Giulestenii ajung la a doua infrangere consecutiva. Prima repriza a fost una alba, intrandu-se la cabine cu scorul de 0-0. In minutul 62, Petrolul trecea in avantaj dupa autogolul lui Oaida din minutul 62. Meciul se incheia cu scorul de 0-2 dupa al doilea autogol al serii, un autogol de cascadorii rasului marcat de catre Borja V., Rapid ajungand la 3 autogoluri in 2 meciuri.

Dinamo – Botosani (1-0): Cainii inregistreaza prima victorie a sezonului de la revenirea in prima liga. Meciul se indrepta spre o remiza albe, cele doua cautand sa marcheze pentru a aduna puncte, avand o mare nevoie de puncte. Insa singurul gol al meciului avea sa fie marcat in prelungirile meciului, fiind un autogol, cel al lui Dican din minutul 90+5.

Liga 1 – SUPERLIGA etapa a 5-a: Meciuri spectaculoase

U Craiova 1948 – FC Voluntari (3-1): Oltenii au avut o prima repriza de vis, marcand de trei ori in 17 minute. Chitu deschidea scorul in minutul 4, urmand ca Sidibe sa duca scorul la 2-0 prin reusita sa din minutul 14, iar Van Durmen sa stabileasca scorul pauzei 3-0. Ultima modificare a tabelei era produsa de catre Sugurjonsson in minutul 78, stabilind scorul final 3-1.

Nu uitati, daca doriti sa pariati pe Liga 1 – SUPERLIGA puteti arunca o privire peste lista cu bonus fara depunere, prezenta pe site-ul nostru.

Liga 1 – SUPERLIGA etapa a 5-a: Alte rezultate

Otelul – U Cluj (1-1): ’59 Pop (1-0), ’90+1 Nistor (penalty, 1-1)

Clasament dupa etapa a 5-a: Primele sase