Biletul zilei - 25.09.2023

Liga 1 – SUPERLIGA etapa 26: Giulestenii aprind lupta la titlu!

Liga 1 – SUPERLIGA etapa 26: Suprize

Botosani – Uni. Craiova (2-2): Cele doua reprize au fost diametral opuse. Moldovenii reuseau sa deschida scorul in minutul 17 prin Kaprof din pasa lui Benzar. Acelasi jucatori, Kaprof majora avantajul gazdelor si stabilea scorul pauzei in minutul 41. Mitrita reusea sa o readuca in joc pe Univeristatea in minutul 53. Koljic reusea sa salveze un punct in minutul 90+5, profitand de pasa lui Capatina.

Liga 1 – SUPERLIGA etapa 26: Favorite care s-au impus

Rapid – Hermanstadt (2-0): Prima repriza se incheia cu scorul de 0-0. In debutul celei de a doua repriza, Rapid reusea sa deschida scorul, Krasniqi fructificand de pasa lui Burmaz in minutul 53. Al doilea kosovar al gazdelor, Rrahmani avea sa stabileasca victoria acestora in minutul 66 din pasa lui Krasniqi.

Petrolul – Poli Iasi (2-1): Prima repriza se incheia cu avantaj de partea moldovenilor. Ispas reusind sa deschida scorul in minutul 30 din pasa lui Bouhenna. Gazarii reuseau sa intoarca rezultatul in a doua repriza, mai intai Musi egala in minutul 60, urmand ca Berisha sa aduca victoria in minutul 90+4.

Liga 1 – SUPERLIGA etapa 26: Meciuri spectaculoase

Dinamo – Otelul (3-1): Cainii arata ca nu sunt gata sa retrogradeze din nou. Alb-rosii deschideau scorul in minutul 3 prin Dennis Politic. Otelul egala in minutul 17 prin Pop din penalty. La pauza avea sa se intre cu avantaj pentru caini, Gnahore, noul jucator al gazdelor puncta din pasa lui Abdallah, ce pasa decisiv si la primul gol al cainilor. Abdallah avea sa marcheze si el in minutul 81 din penalty si sa aduca cele 3 puncte cainilor rosii.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe Liga 1, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

U Craiova 1948 – CFR (1-3): Fosta campioana deschidea scorul in minutul 13 prin El Kaddouri. Oltenii izbuteau sa egaleze in minutul 40, Baeten fluturand plasa ferovirilor. La pauza se intra in cele din urma cu avantaj pentru CFR, Birigea marcand in minutul 45+3. CFR avea sa inchida meciul in minutul 90+1 prin Muhar din pasa lui Deac.

Liga 1 – SUPERLIGA etapa 26: Alte rezultate

Voluntari – UTA (0-1): ’77 Fabry

Sepsi – Farul (0-1): ’87 Grameni

U Cluj – FCSB (0-0)

Clasament dupa etapa 26: Primele sase