Biletul zilei - 20.09.2023

LaLiga etapa 9: Galacticii iau avans!

LaLiga etapa 9: Surprize

Villareal – Las Palmas (1-2): Subamarinul nu se regaseste in acest sezon si inregistrateaza o alta infrangere. Las Palmas deschidea scorul in prelungirile primei reprize, minutl 45+2, prin Coco. Cardona majora avantajul oaspetilor in minutul 51 in penalty. Golul gazdelor era marcat in prelungirile meciului de catre Moreno.

Granada – Barcelona (2-2): In minutul 1, gazdele reuseau as deschida scorul prin Zaragoza. Acelasi Zaragoza majora avantajul gazdelor in minutul 29. Campioana reusea sa reduca din dieferenta in minutul 45+1 prin tanara speranta Yamal. Roberto egala in minutul 85 si aprindea finalul de meci. Joao Felix avea sa o aduca pe Barcelona in avantaj in minutul 90+4, insa golul acestuia era anulat pentru ofsaid.

LaLiga etapa 9: Favorite care s-au impus

Real Madrid – Osasuna (4-0): Bellinghma isi trecea un nou gol in cont in minutul 9 cand avea sa deschida scorul. In debutul reprizei secunde, acelasi Bellingham puncta pentru 2-0. Scorul lua proportii in minutul 65 cand Vinicius Jr marca pentru 3-0. Scorul final al meciului era stabilit de catre Joselu in minutul 70 din pasa lui Vinicius. Joselu putea face dubla in minutul 84 insa acesta l-a ratat.

LaLiga etapa 9: Meciuri spectaculoase

Atl. Madrid – Real Sociedad (2-1): Lino deschidea scorul in minutul 22 din pasa lui Koke si stabilea scorul primei parti. In minutul 73, Oyarzabal restabilea egalitate din pasa lui Fernandez. In cele din urma, madrilenii aveau sa se impuna prin reusita lui Griezmann din penalty din minutul 89.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Celta Vigo – Getafe (2-2): Toate cele 4 reusite ale meciului erau marcat in prima parte. Oaspetii deschideau scorul in minutul 2 prin Mayoral. Aspas rata sansa egalarii din penalty in minutul 14. Bamba avea sa restabileasca egalitatea in minutul 24. In minutul 30, Duarte era eliminat dupa incasarea celui de al doilea galben si o lasa pe Getafe in inferioritate numerica. In cele din urma, Getafe trecea din nou in avantaj in minutul 33 dupa reusita lui Greenwood. Scorul final al meciului era stabilit de catre Larsen in minutul 43.

Sevilla – Vallecano (2-2): Cele doua reprize se afla in antiteza toatala, prima apartinand oaspetilor care marcau de 2 ori prin Valentin in kinutul 21 si Garcia in minutul 24. Iar cea de a doua gazdelor, carea aveau sa produca o revenire de foua goluri, Sow reducand din diferenta in minutul 50, iar En Nesyri stabilind scorul final in minutul 90+6.

LaLiga etapa 9: Alte rezultate

Mallorca – Valencia (1-1): ‘5 Rodriguez (1-0), ’45+3  Lopez (1-1)

Alaves – Betis (1-1): ‘Perez (0-1), ’35 Bellerin (1-1, autogol)

Clasament dupa etapa 9: Primele sase