Biletul zilei - 20.09.2023

LaLiga etapa 8: Galacticii revin in frunte!

LaLiga etapa 8: Favorite care s-au impus

Girona – Real Madrid (0-3): Galacticii reuseau sa deschida scorul in minutul 17 prin Joselu, fiind urmat mai apoi de Tchoauameni in minutul 21.  Cea de a doua repriza avea sa mai aduca un nu gol in poarta gazdelor, marcat de catre Bellingham in minutul 71. Finalul meciului avea sa fie unul incins, Real Madrid ramanand in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Nacho din minutul 90+4.

LaLiga etapa 8: Meciuri spectaculoase

Betis – Valenica (3-0): Andaluzii se impunea categoric in fata liliecilor. Diao deschidea scorul in minutul 41 din pasa lui Roca. In minutul 52, Roca isi trecea si el numele pe lista marcatorilor. Ultima reusita a acestui meci era produsa de Ezzalzouli in minutul 85.

Real Sociedad – Ath. Bilbao (3-0): Derby-ul basc poarta culorile alb albastru. Le Normand deschidea scorul in minutul 30 si stabilea scorul primei parti. Sociedad avea sa mai puncteze de doua ori in repriza secunda si sa spulbere emotiile. Scorul devenea 2-0 dupa reusita lui Kubo din minutul 48, si scorul final era stabilit de Oyarzabal in minutul 66.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Rayo – Mallorca (2-2): Vallecano deschidea rapid scorul, in minutul 4 prin Garcia. In finalul primei reprize, Muriqi avea sa egaleze din pasa lui Prats. Cei ce aveau sa treaca in avantaj in repriza secunda erau oaspetii, Sanchez marcand in minutul 59. Intr-un final incendiar, Vallecano avea  sa egaleze, minutul 90+12 prin Falcao din penalty.

Atl. Madrid – Cadiz (3-2): Oaspetii deschideau scorul in minutul 12 prin Lucas Pires. Socul era produs in minutul 27, cand Marti ducea scorul la 0-2. Correa dadea startul remontadei in minutul 32. In minutuul 46, imediat dupa revenirea de la cabine, madrilenii reuseau sa egaleze prin Molina. Correa avea sa mai puncteze odata in minutul 66 si sa pastreze cele 3 puncte in capitala Spaniei.

Almeria – Granada (3-3): Codasele aduc spectaciolul. Cele doua reprize se afla in contondanta, prima repriza apartinand categorica gadelor si cea de a doua oaspetilor. La pauza scorul era 3-0, Suarez completand un hat-trick in 5 minute, deschidea scorul in minutul 41, majora avantajul la 2 in minutul 44, si stabilea scorul pauzei, 3-0 in minutul 45+1. Granada rata sansa revenirii in meci prin Puertas care rata un penalty in minutul 56. In minutul 66, Granada beneficia de un nou penalty de data aceasta fiind transformat de catre Zaragoza. Meciul era relansat de Sanchez in minutul 70. Minutele de final aduceau sarbatoarea in tabar oaspetilor, Uzuni reusind sa egaleze in minutul 86.

LaLiga etapa 8: Alte rezultate

Barcelona – Sevilla (1-0): ’76 Ramos (autogol)

Getafe – Villareal (0-0)

Alaves – Osasuna (0-2): ’36 Arnaiz (0-1), ’90 Budimir (0-2)

Las Palmas – Celta Vigo (2-1): ’67 Douvikas (0-1), ’84 Viera (penalty), ’90+7 Cardona (2-1)

Clasament dupa etapa 8: Primele sase