Biletul zilei - 23.05.2023

LaLiga etapa 7: Lider surpriza!

LaLiga etapa 7: Surprize

Mallorca – Barcelona (2-2): Muriqi deschidea scorul in minutul 8, scorul devenind 1-0. Rapjinha reusea sa restabileasca egalitatea in minutul 41. In cele din urma, la pauza se intra cu avantaj pentru gazde, Prats marcand pentru 2-1 in minutul 45+3. Lopez reusea sa egaleze la 2 si aprindea finalul de meci. In minutele de final gazdele ramaneau inferioritate numerica, Maffeo fiind eliminat de pe banca, el fiind de deja schimbat in minutul 35.

LaLiga etapa 7: Favorite care s-au impus

Real Madrid – Las Palmas (2-0): Los Blancos isi revin rapid dupa infrangerea din derby, marcand cate un gol pe repriza. Diaz deschidea si stabilea scorul pauzei in minutul 45+3. Scorul final al meciului era stabilit de catre Joselu in minutul 54.

LaLiga etapa 7: Meciuri spectaculoase

Villareal – Girona (1-2): Prima repriza a fost una fara goluri. In minutul 49, Villareal deschidea scorul din penalty prin Parejo. Oaspetii reuseau sa egaleze in minutul 56 prin Dovbyk, Garcia reusea sa stabileasca scorul final 1-2 in minutul 61.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Ath. Bilbao – Getafe (2-2): Bilbao reusea sa deschida scorul rapid, minutul 6 prin Berchiche. In minutul 45+1, gazdele ramaneau in inferioritate numerica dupa cartonasul rosu incasat de Sancet. Getafe reusea sa egaleze in minutul 51 prin Alvarez. Williams o readucea in avantaj pe Ath. in minutul 62. Pana la final, mai precis minutul 83, Latasa reusea sa egaleze si stabileasca scorul final 2-2.

Sevilla – Almeria (5-1): Prima repriza aducea 3 goluri in contul gazdelor. En Nesyri deschidea scorul in minutul 7, fiind secundat de Lukebakio in minutul 8 care ducea scorul la 2-0. In minutul 38, Suso stabilea scorul pauzei 3-0. In debutul reprizei, minutul 51, Lamela marcand. Golul de onoare al oaspetilor era marcat de catre Suarez in minutul 71 din penalty. Cei ce aveau sa parcheze ultimii erau gazdele, in minutul 90+2 Salas stabilind scorul final 5-1.

LaLiga etapa 7: Alte rezultate

Valencia – Real Sociedad (0-1); ’32 Fernandez

Cadiz – Vallecano (0-0)

Granada – Betis (1-1): ’51 Diao (0-1), ’67 Boye (1-1)

Celta Vigo – Alaves (1-1); ’35 Marin (autogol, 1-0), ’73 Samu (1-1)

Osasuna – Atl. Madrid (0-2); ’20 Griezmann, ’81 Riquelme

Clasament dupa etapa 7: Primele sase