Biletul zilei - 17.02.2021

LaLiga etapa 6: Atletico se impune in derby-ul Madridului!

LaLiga etapa 6: Surprize

Betis – Cadiz (1-1): Prima repriza apartinea oaspetilor care deschidea scorul in minutul 41 prin Ramos si reusea sa intre cu acest avantaj la pauza. In minutul 60, Rodriguez reusea sa egaleze si sa salveze un punct pentru gazde.

LaLiga etapa 6: Favorite care s-au impus

Alaves – Ath. Bilbao (0-2): Oaspetii marcau cate un gol pe repriza, in minutul 18 deschizand scorul prin Williams. Cea de a doua repriza, aducea si golul lui Sancet din minutul 76.

LaLiga etapa 6: Meciuri spectaculoase

Almeria – Valencia (2-2): Valencia reusea sa intre la pauza in avantaj, scor 1-0 dupa reusita lui Lopez din minutul 14. Almeria revenea in joc in minutul 59 prin reusita lui Arribas. Valencia trecea din nou in avantaj in minutul 63. Arribas avea sa isi treaca din nou numele pe lista marcatorilor in minutul 69.

Atl. Madrid – Real Madrid (3-1): Gazdele incepeau meciul in forta, in minutul 4 Morata deschidea scorul. Griezmann majora avantajul gazdelor in minutul 18. Pana la pauza, Real reducea din diferenta prin Kroos in minutul 35 si reaprindea sperantele oaspetilor. In minutul 46, diferenta revenea la 2 goluri dupa reusita lui Morata si era stabilit scorul final 3-1.

Nu uitati daca doriti sa pariati pe LaLiga, puteti arunca un ochi pe lista cu bonus fara depunere prezenta pe site-ul nostru.

Barcelona – Celta Vigo (3-2): Celta deschidea scorul in minutul 19 prin Larsen si intra cu acest avantaj la cabine. In minutul 79, Douvikas pornea sarbatoarea la Vigo, marcand pentru 0-2. Barcelona reusea o remontada in 9 minute si pastra toate cele 3 puncte, Lewandowski egala cu golurile sale din minutele 81 si 85 si golul victoriei marcat de  Cancelo in minutul 89.

Real Sociedad – Getafe (4-3): Kubo puncta primul in acest meci, dechizand scorul in minutul 2. La pauza se intra insa cu avantaj pentru oaspeti, Alena egaland in minutul 39, iar Mayoral stabilind scorul pauzei, 1-2 in minutul 45+5 din penalty. Bascii reuseau sa treaca din nou in avantaj cu doua goluri in 5 minute, Oyarzabal egaland in minutul 61 din penalty, iar Mendez ducand scorul la 3-2 in minutul 66. Oyarzabal marca din nou in minutul 88 si stabilea scorul de 4-2. Ultimul gol al meciului era marcat de catre Latasa in minutul 90+2.

Girona – Mallorca (5-3): Punctul culminant al meciului este reprezentat de prima repriza, unde s-au marcat 5 goluri. Mallorca deschidea scorul in minutul 4 prin Muriqi din penalty. Lopez egala in minutul 26. In minutul 33, Girona trecea in avantaj in urma reusitei lui Dovbyk din penalty. Pana la pauza, gazdele mai marcau 2 goluri, prin Martin in minutul 37 si Herrera in minutul 45. In minutul 57, scorul devenea 5-1, Savio marcand si el. Finalul meciului apartinea oaspetilor care aveau sa mai marcheze de 2 ori, Prats marcand in minutele 88 si 90+5.

LaLiga etapa 6: Alte rezultate

Osasuna – Sevilla (0-0)

Vallecano – Villareal (1-1): ’15 Sorloth (0-1), ’16 Perez (1-1)

Las Palmas – Granada (1-0): ’90+2 Kirian

Clasament dupa etapa 6: Primele sase